bolak

Jsou k něčemu dobrý slimáci?

A nemyslím hlemýždě nebo starý lidi na přechodu pro chodce, ale normální hnědej slimejš, jak má na boku tu díru vod retka, je pro něj na zemi nějaký využití nebo nemá jeho přítomnost na planetě Zemi vůbec žádná pozitiva?

http://www.ire­ceptar.cz/res/da­ta/101/012424­.jpg

Doplňuji:
A kam se schovávají na zimu?

Nejlepší odpověď
fcoop

Slimáci jsou zdravotní policie. Spolehlivě odstraňují vše neduživé, odumírající, rozkládající se, nebo naopak přehnojené a přebujelé.

http://www.bio-info.cz/zijte-bio/co-se-slimaky-na-biozahrade
Doplňuji:
Teorie,že se odplíží do teplých krajin není pravdivá.Slimáci žijí a přezimují ve svrchní vrstvě půdy, přirozenou obranou proti nim jsou proto silnější mrazy.
Tvrzení,že fungují jako zdravotní ! policie je poněkud přehnané.
Jako policie – to ano,tomu by se věřit dalo.
Ti také pomáhají a chrání.
Jde o to komu a koho.

Další odpovědi
anonym

Třeba tahle kachna se s nima krmí, šmakujou jí
http://www.ire­ceptar.cz/zvi­rata/hospodar­ska-zvirata/indicky-bezec-podivuhodna-kachna-pro-niz-je-slimak-pochoutkou/
Doplňuji:
a koukám, že nejen běžci:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=uyHDIBjxOgM

MK44

„Jsou k něčemu dobrý slimáci?“ – Nemám s nimi zkušenost. Ale můžeš je zkusit ke chlebu nebo k pečeným bramborám. Dej vědět, jak jsi kulinářsky uspěl 😉

„je pro něj na zemi nějaký využití nebo nemá jeho přítomnost na planetě Zemi vůbec žádná pozitiva?“ – A jaká pozitiva má přítomnost člověka na planetě? Pro srnku žádná, člověk se nedá spásat. A už ani pro vlka. Srna se dá strhnout a sežrat. Ale člověk? Řve, bodá kudlou, popřípadě střílí z flinty. Snad pro ebolu, ta si teď nacpe nácka. Takže záleží na tom, o čí pozitiva jde, kdo ho dokáže využít. Jinak je takový slimák jen obyčejnou schránkou pro geny, stejně jako Ty, Boláku, nebo já. Jsme jim dobrý akorát na to, aby se mohly pohodlně replikovat a replikovat … 😉

Co platí o kachnách, jak již psali jiní, platí i o jiném ptactvu, jakož i o malých savcích, žábách ba i hmyzu. Někdo slimáky rád. 🙂

anonym

Jasně – jako bezva krmivo pro kachny běžce, který si kvůli plzákům pořídíš…
😉
Doplňuji:
Ad Doplnění: Na zimu se slimejši schovají do půdy, kompostu – kamkoli. V půdě přezimují i vajíčka.

marci1

Přezimují zahrabaní ve vrstvě listů.

bolak

marci1: v nějakým režimu spánku? jaktože je nezabije mráz, dyť jsou celý z vody..