terry

Jsou ještě v USA indiánské rezervace?

Pokud navštívíme USA, je možné průjezd přes některou indiánskou rezervaci?
Nechci představení pro turisty. Ani rušit jejich život.

Nejlepší odpověď
Kepler

Samozřejmě, že existují. Nejznámější na jejich území je Las Vegas. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Indi%C3%A1ns­k%C3%A1_rezer­vace

Další odpovědi
Drap

Je jich celá řada. Běžní lidé tam moc nechodí. Chodí tam hlavně návštěvníci,kteří potřebují levný alkohol, nebo levné cigarety. Je však i celá řada vyjímek. Představa, že v některé rezervaci budou žít klasickým životem , tak je známe z knih a filmů je zcela mylná. Někteří jedinci sice dodržují tradice a vrací se k původním zvykům, ale spíše při různých slavnostech a soukromých slavnostech.A při Pau Wau. Ovšem tam se dostat vyžaduje mít velmi dobré známé z této komunity, jinak to možné neni

Edison

Ano. Jsou to standardní města. Nic jako naše známé skanzeny… Když, tak jen divadýlko pro túristi.

Jen pohledat, viď…

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Indi%C3%A1ns­k%C3%A1_rezer­vace

autacek

Kdysi jsem takovou jednu viděl, těšil jsem se, co to bude zač a představoval si to jak v době Májovek.

Realita byla, opilci v plechových boudák cikánského vzezření.

dubraro

Jsou a dokonce vznikají stále nové. Prohlásit skupinu lidí za nalezený indiánský kmen či rodinu je bezvadný způsob, jak čerpat sociální dávky a benefity.