Jsou ještě noviny, tisk nezávislé? Jeden majitel, do toho zájmy sponzorů. Masové ovlivnění lidí, čtenářů.

Babiš – MF Dnes, Lidové noviny (ANO)
Bakala – Hospodářské noviny, Respekt a Týdeník Ekonom
http://www.czechfre­epress.cz/ima­ges/stories/com_for­m2content/p5/f1595/7­3.png

Nejlepší odpověď
mosoj

Od kdy byly nezávislé ? Vždy hájí názor skupiny nebo jedince který ji ovládá !

Další odpovědi
Drap

Kdo to nakukal že media byla někdy nezávislá ?

pusinka50

Média a tisk nikdy nebyly nezávislé a nikdy nebudou. Vždy je bude ovlivňovat, když ne majitel, tak nějaký sponzor. Stačí se dnes podívat v TV na zprávy na Nově, jak jsou již léta pro-pravičářské, raději řeší blbiny okolo dopravních nehod a přepadení, než, aby se vyjádřily k současnému politickému dění, noviny ani raději nečtu, škoda peněz

Alice.

A co je myšleno tím nezávislé?

Pokud nezávislé na názorech pouze určité hrstky lidí..... tak noviny snad nikdy nebyly považovány za nestranné, nemýlím li se.
Doplňuji:
a MÉDIA celkově se nedají označit za nezávislá, takovej internet je taky médium

Kelt

Vše na něčem závisí, v přírodě i ve společnosti. Každý výtvor ať už se jedná o noviny, časopis, knihu napsal někdo pro někoho, někdo si to přečte. Někdo předává své názory prostřednictvím těchto prostředků, ale i rozhlasu, televize a pod.
Když mne zajímá sport, nebudu číst hospodářské noviny, ale seženu si informace o sportu ve specializovaných novinách a zdrojích. Vždycky bude někdo, kdo se čtenářem manipuluje, když to není autor, je časopis upravován a člověk tak získává nějaký názor. Je ten názor objektivní? A když nemluvím o novinách, v každém časopise je soutěž o ceny, rady – to taky ovlivňuje čtenáře.

Alice.

Doplňuji:
a MÉDIA celkově se nedají označit za nezávislá, takovej internet je taky médium

jsem své doplnění napsala jak kretén, takže aktualizace:
a MÉDIA celkově se nedají označit za stranná, takovej internet je taky médium

ahoj