Elfík11

Jsou jedovaté ?

Je černá beruška s červenýmy tečkamy jedovaté:

Odpovědi
MacChill

Myslím že hrozí jen alergický příznak

anonym

Slunéček je údajně cca 70 druhů a dále „intoš“ prozradil:

Ve své obraně proti predátorům, hlavně ptactvu, jsou si všechna slunéčka rovna. I ta východní mají ve svých tělech hořké alkaloidy. Tím se brání proti ptactvu a jiným útočníkům, proto mají velmi málo nepřátel.

Drap

Proč by měla.? A pokud i ano, tak pro člověka určitě ne. Ale ve větším množství bych je raději nekonzumoval

Advance

Neměla by být!!!

anonym

ne, ale klasická beruška 7tečná u nás mizí a je nahrazena vícetečnou z asie. Zatím i entomologové to neberou jako hrozbu.

Ale dochází k úbytku něterých forem života (vrabec obecný)