dust8

Jsou jahody z dovážené do ČR z Polska bezpečné, či je to risk jako s jejich dováženým masem?

Jestli v nich třeba není příliš pesticidů atd?

Koupil jsem nedávno půl kila balených jahod ve spěchu a až doma jsem si všiml, že ani nejsou z ČR, ale z Polska. KLASIKA!
Proč by se v ČR mělo vůbec ještě něco pěstovat, že?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pche! Kdyby jen pesticidy, zežloutnout můžeš! https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-svet/554843/z­loutenku-z-polskych-jahod-chytilo-13-lidi-nakaza-cihala-v-dezertu-i-smoothie.html Uvádí to sice Blesk, ale odvolává se na Food Safety News. Ony ty potraviny z Polska prostě bezpečné nejsou. Je to dlouholetá záležitost a případů už bylo požehnaně. Samozřejmě netvrdím, že české potraviny, ani ty ze západoevropských zemí bezpečné jsou, ale těch průšvihů zase není tolik.

Další odpovědi
aliendrone

Řekni mi – KOLIK ještě potřebuješ důkazů k tomu, abys učinil závěr, že COKOLIV co nese značku „Poland“ je přinejlepším drek, s „trochou štěstí“ NEBEZPEČNÝ drek. ;) :D :D

Moje mladší starší někam jezdí na samosběr, jsou to jahody o dost jiné než z krámu – mají chuť po jahodách (kupodivu ;) :D) , jsou sladké a vůbec je to jiná liga. Ale to není pro každého, jenže když ji to baví… ;) :D

Někde jsem tu psal o auťákovém výfuku „Made in Poland“, který namontován na podzim byl po následné zimě duchr děravý na několika místech! A tak je to s polským… VŠÍM! ;) :D :D

Čímž samozřejmě nejde jednoznačně tvrdit, že jsou ty polské jahody špatné, jen bych to považoval za VELMI pravděpodobné. :)

marci1

Mohou být +, mohou být -. Je to risk. Zrovna dnes jsem v obchodě prohlížela etikety na bednách s jablky, abych vyloučila ty polské. A byly tam: polské, slovenské a rakouské. Tak jsem si koupila slovenské zelené a rakouské červené. 🙂 Samozřejmě dražší než ty levné polské. ☹

Kryšpín

Tak to nějak nechápu v Polsku je okolo 80% věřících tak snad mají úctu k bližním a nejenom peníze, peníze