Avatar uživatele
dust8

Jsou jahody z dovážené do ČR z Polska bezpečné, či je to risk jako s jejich dováženým masem?

Jestli v nich třeba není příliš pesticidů atd?

Koupil jsem nedávno půl kila balených jahod ve spěchu a až doma jsem si všiml, že ani nejsou z ČR, ale z Polska. KLASIKA!
Proč by se v ČR mělo vůbec ještě něco pěstovat, že?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, paul1, marci1, Kepler, aliendrone před 1777 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Pche! Kdyby jen pesticidy, zežloutnout můžeš! https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-svet/554843/z­loutenku-z-polskych-jahod-chytilo-13-lidi-nakaza-cihala-v-dezertu-i-smoothie.html Uvádí to sice Blesk, ale odvolává se na Food Safety News. Ony ty potraviny z Polska prostě bezpečné nejsou. Je to dlouholetá záležitost a případů už bylo požehnaně. Samozřejmě netvrdím, že české potraviny, ani ty ze západoevropských zemí bezpečné jsou, ale těch průšvihů zase není tolik.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Řekni mi – KOLIK ještě potřebuješ důkazů k tomu, abys učinil závěr, že COKOLIV co nese značku „Poland“ je přinejlepším drek, s „trochou štěstí“ NEBEZPEČNÝ drek. ;) :D :D

Moje mladší starší někam jezdí na samosběr, jsou to jahody o dost jiné než z krámu – mají chuť po jahodách (kupodivu ;) :D) , jsou sladké a vůbec je to jiná liga. Ale to není pro každého, jenže když ji to baví… ;) :D

Někde jsem tu psal o auťákovém výfuku „Made in Poland“, který namontován na podzim byl po následné zimě duchr děravý na několika místech! A tak je to s polským… VŠÍM! ;) :D :D

Čímž samozřejmě nejde jednoznačně tvrdit, že jsou ty polské jahody špatné, jen bych to považoval za VELMI pravděpodobné. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Mohou být +, mohou být -. Je to risk. Zrovna dnes jsem v obchodě prohlížela etikety na bednách s jablky, abych vyloučila ty polské. A byly tam: polské, slovenské a rakouské. Tak jsem si koupila slovenské zelené a rakouské červené. 🙂 Samozřejmě dražší než ty levné polské. ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kryšpín

Tak to nějak nechápu v Polsku je okolo 80% věřících tak snad mají úctu k bližním a nejenom peníze, peníze

před 1776 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek