Boy 13

Jsou i v německých supermarketech pracovníci ostrahy?

Když jsem občas jel na nákup do Bavorska nebo Saska, tak jsem tam nikdy za tu dobu neviděl ani v jednom supermarketu pána z ostrahy. V tom samým supermarketu německé značky v Česku vídám pořád stále pána z ostrahy a zdá se mi, že jsou téměř ve všech supermarketech v ČR, tak by mě zajímalo, jestli v Německu jsou.

Odpovědi
da ny

SamoSamozřejmě, že ano. Hlavně v obchodních centrech.
V těch „menších a levnějších“, pro méně movité německé občany a „brabčící“ Čechy a Poláky (typu Aldi, Lidl, Norma), vidět nejsou.
Pro zajímavost: v takových obchodech v místě „nesmí“ nakupovat např.
státní úředníci, zaměstnanci bank aj. To, aby „nepohoršili“ zaměstnavatele
a nedělali ostudu. Mají určitou společenskou prestiž a slušné příjmy :)

V Kauflandu je občas vídám. Většinou bývají někde uvnitř, v kancelářích,
sledují záběry kamer. Stejně jako u nás v ČR (u nás už u vchodu „stepují“ zřídka).
V načem Tescu sedí u východu, kde mají obrazovku se záběrem několika kamer.

Od jara je v Německu jejich hlavním úkolem, hlídat dodržování správného
nošení roušek. Němci pečlivě dodržují, sem tam nějaký cizinec či astmatik nebo
zapomnětlivý zmatkař, je upozorněn, že patří i na nos. V obchodě nebo na lavičkách chodby obchodního centra. :D U východů, běžně pracovníci ostrahy nejsou.

CTTON

Ne, tam nejsou. Jsou jen v čr.

led

Pracovníkov ostrahy, nájdete v supermarketoch a obchodných domoch všade vo svete. Niekde sú skrytí a sledujú vás pomocou kamier, niekde sú prítomní v priestore aj fyzicky a v mnohých obchodoch majú k pomoci aj elektronické čidlá, brány, ktoré sledujú či elektronické bezpečnostné opatrenie na tovare bolo v pokladni znefunkčnené…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Pracovníkov ostrahy, nájdete v supermarketoch a obchodných domoch všade vo svete. Niekde sú skrytí a sledujú vás pomocou kamier, niekde sú prítomní v priestore aj fyzicky a v mnohých obchodoch majú k pomoci aj elektronické čidlá, brány, ktoré sledujú či elektronické bezpečnostné opatrenie na tovare bolo v pokladni znefunkčnené…
Pozor malá rada,
ak máte v taške (vlastný) elektrický kábel, či iné podobné „haraburdy“ radšej to nahláste pracovníkovi ochrany hneď pri zaznení signálu. Najčastejšie práve tento výrobok (svojimi závitmi) dokáže vyvolať poplach. Vlastnoručne overené v niekoľkých predajniach Lídla aj v Nemecku.
alebo to boli moje „železné nervy“? (pretože to rozhučalo čidlá aj na letisku a bez elektrického kábla v ruke) 🙂