Tizh19

Jsou hydroxidy stejně/méně/více nebezpečné než kyseliny?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Hydroxidy zmýdělňují tuky a tím tvoří hlubší a hůře se hojící rány.

Další odpovědi
huxa

Pokud si dobře pamatuji z dob chemie, jsou více nebezpečné, neboť tvoří jinou ránu.

quentos

záleží na jejich koncentraci – je-li vysoká, obojí jsou nebezpečné žíraviny.

cynique

Jestli jde o poleptání, tak hydroxidy jsou horší. Kyselina vytvoří povrchovou „krustu“; hydroxid jde do „hloubky“ a hojení je mnohem komplikovanější.
Doplňuji:
Tady to je přesně:
http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Po%C5%B­Eit%C3%AD_kyse­lin_a_louh%C5%AF