Rokio

Jsou horší pro společnost psychotici, nebo zločinci?

Pokud je člověk psychotik, tak nemusí být nebezpečný společnosti, protože nebezpečný společnosti je pouze ten, kdo páchá trestnou činnost. Naproti tomu zločinci společnost přímo ohrožují.

Která z těchto dvou skupin myslíte, že je horší?

Odpovědi
ivzez

Opět se pokoušíš porovnat nesrovnatelné a vyžaduješ od laiků odborný názor.
Toho se tu ale těžko dočkáš… (Nelze provnávat nemoc se zločinem.)

Smackdown

Psychotik je horší, dokáže ti udelat v hlave bordel.

plebs

Psychotik i psychopat se objevuje často v politice. Psychotik je jedinec trpící poruchou duševního stavu. Nemá normální vztah ke skutečnostem, ale vnímá je jinak, prostě má svoje bludy, které jsou nesplnitelné. Soudruh Kléma v roce 1948, soudruh Dubček v roce 1968 a jeho specielní komunismus, soudruh Husák a jeho normalizace v roce 1970, humanisti nejsme jako oni v roce 1989 i z komunistů budou dobří podnikatelé a politici. No a v roce 2017 pravděpodobně soudruzi opět podpoří vládu pana spasitele, kde Česko opět hrdě povede k lepším zítřkům. Psychotik i psychopat může dlouho svoje bludy maskovat a také ovládat okolí.
Naopak zločinci jsou brzo viditelní a většinou se dostanou za mříže, někdy také ne.