Rokio

Jsou horší cigarety, nebo alkohol (nemyslím tvrdý)?

Cigarety vs alkohol

Odpovědi
zjentek

V nezdravé míře je horší i brambora.

terry

Pravidelná dlouhodobá konzumace malého množství piva či vína neškodí, spíše naopak.
Pravidelné dlouhodobé kouření i malého počtu cigaret škodí.

Emefej

Kvůli cigaretám se nikdo nerozvedl, rozvodů kvůli chlastu je nespočet.

Kelt

Patrně čekáš zdravotní důsledky. Každý druh cigaret je jiný, stejně tak je to s alkoholem – pivo, víno, a pod. Alkohol poškozuje játra a cigarety plíce a játra. Vše záleží na době užívání množství a spoustě dalších faktorů. Určitě neříkám neznámé věci. Ale přemýšlet jak vzájemně porovnat alkohol a cigarety. Podle procenta alkoholu v nápojích si můžeš vypočítat množství čistého alkoholu např v gramech za rok, u cigaret – pokud je uvedeno množství nikotinu v cigaretách, můžeš vypočítat , kolik nikotinu se ti uloží v plicích za určitou dobu. Ale i když tyto údaje budeš mít, jedná se o úplně odlišné chemické látky s rozdílným účinkem, tak správnou odpověď bys dostal jen srovnáváním dobrovolných konzumentů a jejich zdravotních výsledků.

Hans51

Nelze odpovědět.

postcd

na pivu není napsáno, že poškozuje zdraví, na cigaretách ano

Drap

Otázka je již tradičně nepřesná a nesmyslná. Nelze srovnávat nesrovnatelné

da ny

Alkohol (víno, ráno stopička) je prospěšný od 60 let ;)
U piva jen 200 ml 12° ( Plzeň a Radegast), desítka a méně stuoňová piva pravidelně, zejména ve větším množství škodí ledvinám
Cigarety od 10 ks/den jsou nebezpečné
Obojí jsou přece návykové látky ;)
Těžko odpovědět, za mne – to víno bude asi nejmenším zlem 😁

no107064

Jednu dobu mě to taky zajímalo, tak jsem to dohledával a na prvním místě je obezita … i mírná .. z té je prý mnohem více nemocí jak z cigaret a alkoholu dohromady.
Jinak alkohol a cigarety byly na stejno, v alkoholu je v hodně případech ohromné množství cukru co by jinak člověk do sebe nikdy za celý týden nedostal jako za jeden večer. A samozdřejmně, když to přeženete s cigaretami tak vám bude špatně. Když to přeženete s alkoholem tak můžete skončit na bengárně nebo si ublížit aniž by jste o tom věděli, není vyjíma překvápek ráno u některých zablitý a zakaděný byt … :D (ve jednom případě říkal známý, ve druhém jsem nechtěl vstoupit dovnitř abych se prý podíval na tu spoušť)

Takže jediný co je dobrý, nechlastat, nekouřit a udržovat se aspoň v normální kondici.