Rokio

Jsou horší blázni nebo zločinci?

aneb Blázni maji alespoň nějakou morálku

Odpovědi
jamar28

I zločinci mají nějakou morálku. Jen se neslučuje s morálkou, na které jsou postaveny zákony v té které zemi. Pokud bys během druhé světové války v Německu ukrýval židovskou rodinu před transportem, oficiálně bys byl zločinec.

lexx

zločinci jsou odhadnutelní, blázni ne

tforro

S některými blázny a zločinci se setkáváme denně. (na úřadě, v bance, v zaměstnání, hromadných prostředcích atd…) Odpovědět na otázku nelze, protože nevíme kdo je kdo.
A navíc… :Je blázen a blázen. Blázen, který není nebezpečný pro nikoho, ale je „jiný“, pak blázen nebezpečný pro sebe a blázen nebezpečný pro ostatní.
Je zločinec a zločinec. Zločinec, který někoho srazí v autě. Zločinec, který zpronevěří peníze. Zločinec lupič. Zločinec zabiják. Zločinec feťák. Zločinec opilec. Zločinec úplatný. A mnoho dalšího…

postcd

jak „horší“? nechtěl bych mít co dočinění ani s jedním, blázen lze dát asi do blázince, zločince těžko poznáš