Klára ;)

Jsou hodně těžké zkoušky na osmileté gymnázium?

Hlavně český jazyk. A prosím o nějakou ukázkovou úlohou.

Nejlepší odpověď
quentos

Jak pro koho. Třeba já je zvládl v pohodě a v žebříčku přijatých (podle dosažených bodů) jsem se vešel do první desítky. Pro jiné to těžké být může. Také záleží na tom, kolik uchazečů berou.
Vzorové úlohy se dají lehce vygooglit, např.: http://gymnazium-pe.cz/prijimaci-zkousky/ (zde již jen stačí kliknout na odkaz „český jazyk“ – co se týče češtiny, již předesílám, že si můžete začít opakovat psaní velkých písmen – či „matematika“).

Zdroj: http://gymnazium-pe.cz/prijimaci-zkousky/

Další odpovědi
xxx3

Jak pro koho a také záleží, o jaké gymnázium se jedná (ta elitní samozřejmě berou menší díl uchazečů).

Šidlo

ako kde

vedia vaši, že ste na takýchto stránkach?

dáma z ČR

Všechny zkoušky jsou svým způsobem težké…
Hlavně kvůli stresu, který může ovlivnit výsledek…
Pokud jsi se dobře připravovala, průběžně, tak si myslím, že je zvládneš
Jinak na internetu ukázkových testů najdeš hafo, stačí chvíli hledat:)