Dismas

Jsou evangelické farářky kněžky lásky?

Bůh je přece láska.

Nejlepší odpověď
annas

Opět vyvozujete nesprávné závěry, jak si můžete přečíst.

"Kněžka není ani řádová sestra ani prostitutka ani farářka, i když se pro ni někdy používá výraz kněžka, protože vykonává z povolání náb. úkony a obřady.

Často slovo kněžka, přiřadíme ke knězi a tudíž křesťanské, hierarchické a patriarchální tradici, nebo nás napadne kněžka lásky, což je možná jakási zbytková paměť, odkazující k dávno zapomenutým tradicím, ale dnes bohužel označuje prostitutku, která má ke kněžce daleko.

Kněžky pomáhaly lidem zůstat v každodenním životě ve spojení s tím, co je větší než my, propojovat se se smyslem existence, provázely lidi důležitými okamžiky života skrze rituály. To všechno mohou dělat i dnes.

Kněžky jsou bohyně a představují ženský božský princip, který je jednak protipólem mužského božského principu, jednak je tím základním prvotním principem, který vše tvoří a ze kterého se vše rodí, principem tvořícím, dávajícímu a udržujícímu život. A proto je ona i její tělo posvátná, stejně jako veškerý život. Muž je ztělesněním boha, mužského božského principu, který je ovšem velmi odlišný od křesťanského a sexuálního a netělesného boha. Mužský božský princip je partnerem bohyně a současně jejím synem v jejím aspektu Velké Matky. Bůh v této tradici představuje ztělesnění životní síly, divokosti a cyklů života a smrti."

Kněžky musí projít výcvikem, protože u nás zatím kněžky nemohou vést oficiální, úřady uznávaný svatební obřad, na rozdíl od jiných zemí, např. Anglie či Ameriky. Obřad byl oficiální díky spolupráci s jedním osvíceným knězem"

http://www.zen­skekruhy.cz/clan­ky/19-kdo-je-knezka-potrebujeme-ji-dnes

http://www.awa­keningavalon.com/the-priestess-path/

Další odpovědi
konemy

Ne.

Drap

Zase se ti motají pojmy v hlavě.

annas

Patří asexuálního …