Jsou v manželství Egypťané, Turci, Tunisané, Sýřané, Maročané, Alžířané takoví „hrubiáni“, jak se píše po internetu?

Jsou Egypťané,Turci,Tu­nisané,Sýřané,Ma­ročané,Alžířa­né v manželství takové /hovada/ jak se píše po internetu?

Domnívám se, že výraz takové „hovada“ není gramaticky správný, ale i jinak nevhodný.

Teď čtu články o manželství kde jsi češké ženy a dívky vzali za manžela muže https://www.be­remese.cz/forum/zi­vot-po-svatbe/manzelstvi-s-tunisanem-vzali-jste-si-tunisana/ z Turecka,Sýri­e,Tuniska,Maro­ka,Alžířska i Egypta.. Já se tedy ptám,opravdu jsou Egypťané,Turci,Tu­nisané,Sýřané,Ma­ročané,Alžířa­né v manželství takové hovada jak se píše po internetu? Děkuji za odpovědi! ¯\_(ツ)_/¯.

Nejlepší odpověď
annas

To, co se píše na internetu, někdy může být pravda, jindy nikoliv. Přece pověst se šíří …

Určitě mají jiný pohled na manželství, samozřejmě ho neschvaluji, ale je to dané jejich tradicí. Měly by ženy „cizinky“ své rozhodnutí dobře zvážit

Jedna moje příbuzná si vzala Tunisana, nedbala na různé rady, ať zapojí rozum. Bohužel, prodala u nás byt, manželovi a jeho rodičům dala asi 800 tisíc, takže po ní zůstalo v Tunisku kus střechy.

Jenže idylka brzy skončila, když přijeli k nám, manžel spal na posteli, ona vedle na matračce, i když další postel byla volná. Jenže … každá námitka, neposlušnost podle něho byla nepřípustná. Manžel ji mlátil, obtěžoval i její nezletilou dcera (měla ji z prvního manželství), dokonce pašoval drogy. Ale to se mu nevyplatilo, byl zadržený na hranicích, vrácený zpět, má stále zakázaný vstup do Německa, kam se chtěli přestěhovat. Jenže dotyčná později před ním utekla do Anglie, tam za ní rovněž nemůže. Bylo toho mnohem více, takže nakonec přece rozum zvítězil.

Bylo to sice dříve před přílivem imigrantů, ale zvyky uvedených se asi těžko mění.

Takže různí se to případ od případu, nelze házet všechny do jednoho pytle, ale ani při negativním hodnocení není vhodné užívat výraz hovado.

Další odpovědi
dubraro

Oni ani třeba nejsou povahou hrubiáni, ale vyrostli v jiné kultuře a mají naučené jiné chování, než je zvykem u nás.

Drap

Někteří ano, někteří ne.

ivzez

Opravdu jsou někteří lidé schopni klidně zaměnit ženy/dívky s muži (shoda přísudku s podmětem!), neuznávají střední rod (správně takovÁ hov…da) a
soudí jiné lidi podle národnosti a nářků „zhrzených milenek“?

Co ty tisíce spokojených českých žen, které si vzalY někoho
z uvedených národností a nevypisují do internetu nesmysly?

___

Co kdybych se s odkazem na jednoho místního ¯\_(ツ)_/¯ zeptala, jestli
Pánbůh „pánům tvorstva“ nedal mozek záměrně, nebo jenom zapomněl?