dust8

Jsou dva šálky kávy s s tím i dva šálky zeleného čaje nějak blízko, či o dost více od doporučenné denní dávky?

Myšleno dohromady během jednoho dne.

Nejlepší odpověď
annas

"Obsah kofeinu v jednom šálku (230 ml) nejoblíbenějších ná­pojů

Zelený čaj: 30–50 mg
Instantní káva: 27–173 mg
Zrnková káva: 102–200 mg
Espresso: 240–720 mg
Černý čaj: 25–110 mg
Maté (Yerba maté nebo mate): 65–130 mg
Sladké limonády: 23–37 mg
Energetické nápoje: 72–80 mg

Kofein je hodně používaný stimulant. Pokud ho budete konzumovat v přiměřené míře, je považován za velmi bezpečnou látku.

Za bezpečný limit se u dospělých osob starších 19 let považuje 400 mg denně nebo 6 mg/kg tělesné hmotnosti .

Nicméně, pokud chcete zabránit nežádoucím účinkům kofeinu, doporučuje se nepřekračovat jednorázovou dávku 200 mg "

https://cs.me­dlicker.com/1335-kolik-kofeinu-obsahuje-zeleny-caj

Musíte si to sám spočítat, záleží na velikosti hrnku, jak silnou kávu pijete. Já si dávám 2 moka hrníčky kávy a 1, někdy 2 čtvrtlitrové hrnky zeleného čaje.

Běžně jen jeden hrnek čaje dopoledne, pokud vypiji odpoledne, čaj mě nabuzuje a zahání spánek. Stejně tak kávu můžu pít jen do 14 hodin.

U každého kofein (tein) působí jinak.

Další odpovědi
Edison

Hlavně by ses měl přestat sledovat!!! Nejhorší smrt je z vyplašení!!

Kepler

Za bezpečnou dávku se považuje 6 šálků kafe denně. Zelený čaj sice taky obsahuje dost kofeinu, ale nálevy se nepřipravují tak silné. Takže v poho.

da ny

U kvalitního zeleného čaje se doporučuje 1 šálek denně.
Když si párkrát do roka zobnete krabičku vitamínu B1 ráno u snídaně:
eliminujete možné nebezpečí problémů s krátkodobou pamětí (tein, kofein
už u 1 šálku pravidelné denní konzumace kávy, černého čaje).
V populaci častý jev. Člověk i těžko hledá slova během hovoru.
😁