Rokio

Jsou duchové fiktivní? Jsou vymyšlení?

Existují duchové, nebo jsou nereální?

dodatečná otázka: Umíte vyvolávat, nebo alespoň vypouštět duchy?

Nejlepší odpověď
Brblal

Já sám jsem k tomu skeptický, podle mě nic neexistuje.

Ale je to složité, každopádně u nás na chatě se před pár lety něco 1× objevilo, nějaká mlžná postava, prošla se po chatě (uvnitř), bylo zamčeno, pak to zmizelo, viděla to máma i táta – oba dva. Nikdo jiný tam nebyl. Já tam bohužel nebyl, takže s tím nemám žádnou osobní zkušenost.
Dosud se to nepodařilo objasnit, co to bylo, každopádně něco nehmotného se tam objevilo, a tím, že to viděli oba moji rodiče, tak tomu věřím.
Vícekrát se to neopakovalo.

Kdybych to sám viděl, tak bych změnil názor, už bych nebyl takový skeptik.

Další odpovědi
Malvína

Někdo věří, někdo zase nikoliv. Já osobně často slyším zvuky a jsem svědkem různých činností, ale siluetu jsem nikdy nezahlédla. Ano, věřím na duchy, ale nikdy jsem se tím nezabývala nějak dopodrobna.
S vyvoláváním duchů bych si osobně moc nezahrávala a nic nepokoušela.
A duchy vypouští každý člověk, takže tak.

dubraro

Domnívám se, že duchové existují.

Drap

To je stejné jako s Bohem. Kdo věří, tak pro toho jsou reální. Kdo nevěří, tak pro toho neexistují

ivzez

Duchy si podobně jako Boha vymysleli lidé,
pomáhá jim to „vysvětlit“ nevysvětlitel­né jevy.