CTTON

Jsou draci čisté fantasy, nebo by teoereticky podobná stvoření mohla existovat, pokud by se evoluce vyvinula jinak?

Jaké přirodní zákony tomu brání?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Nejsou čistá fantasy. Protože vystupují i v bájích a pověstech, pohádkách a jsou součástí i některých náboženství. Takže se nevyskytují jen ve fantasy žánru :P
Asi by mohli. A kdo ví, třeba i existovali, třeba nějaký dinosaurus nebo jiný plaz létal a chrlil oheň.
A draci jsou různí, liší se podle kultur a někteří ani neletaji ani nechrli oheň, takže by prakticky šlo říct, že je to „čistý“ dinosaurus. Přerostly ještěr/had s nohama (v některých verzích i bez nohou).

Další odpovědi
Kepler

Ti létající draci se nápadně podobají druhohorním létajícím ještěrům . Akorát si lidé přimysleli víc hlav a chrlení ohně. Jenže lidstvo za dobu své existence tyhle potvory nemohlo potkat, takže si spíš myslím, že tyhle bytosti mají svůj prapůvod ve varanech, kteří přežili dodnes. Nebo třeba i v krokodýlech.

Gus_Fring

Nic tomu nebrání, jen by to chtělo dost odhodlání genetických biologů a umělý výběr by se o to postaral. Stejně tak ale můžeš pobíhat v brnění a tvrdit, že tvůj obrovský a svalnatý kamarád je Barbar Conan, tvůj árisjký kamarád zase elf a tvůj kamarád s problémém růstového hormonu zase hobit. Ez

Vinpe

Podobná stvoření mohla existovat v pravěku. Některá mohla přežít i do středověku, nebo dnešních dob.
https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Lochnessk%C3%A1_nes­tv%C5%AFra