Avatar uživatele
Zlatý

Jsou dokonalí ti, kdo chválí den před večerem, stejně jako chválí to, čemu nerozumí, ale ještě horší je, haní-li to?

Lidová moudrost a slova Leonarda do Vinciho

https://azcitaty.cz/…

--
Platí u dokonalosti, že

1."slova mají jen ten význam, který jim dáte? “ Ally Condie

2. pokud se mnozí považují za dokonalého, měli by si uvědomit, budou-li soudit rybu podle její schopnosti šplhat na stromy, prožijí celý život v domnění, že je ryba hloupá?" - podle A. Einsteina


https://www.pronaladu.cz/…
https://citaty.net/…
---
Obrázek
https://pixabay.com/…

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Slova mají ten význam, který jim dáte. A proto si dovolím vložit zde stejný citát A.A. ve dvou variacích. Těžko říct, který je upraven a který ne, jelikož internet je dnes plný gramatických chyb, díky čemuž neznám originál. Tady jsou:

a) "Každý je dokonalý, ovšem budeš-li rybu soudit podle její schopnosti šplhat na stromy, prožije celý život v domnění, že je hloupá."

b) "Každý je dokonalý, ovšem budeš-li rybu soudit podle její schopnosti šplhat na stromy, prožiješ celý život v domnění, že je hloupá.

Obě variace mají svůj význam a jediné písmenko významy zásadně mění. A jaký rozměr chtěl původně dát citátu Albert? Osobně mně k A. A. více sedí variace a)... totiž ve svém významu je mnohem smutnější, tudíž mně lépe "sedí" k Albertovi. (;

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Bohužel, dokonalí nejsou a je takových lidí spousta kolem nás. Najdeme takové téměř v každé komunitě. I tady by se jich několik našlo. Dost často nepřehlédnutelné. Odpověď která je opravdu kvalitní, nedostane ohodnocení, nebo velmi málo.A odpovědi nekvalitní , nebo úplné blbosti mají bodů spoustu. I admin dá někdy + dotazu který se už několikrát opakoval atd. S tím se ale bohužel nedá asi nic dělat, jen si zvyknout a snažit se jen distancovat, aby náš život ovlivňovali co nejméně.


Avatar uživatele
Bronzový

Souhlasím se Zjentkem a také podle německých zdrojů má zřejmě s tím Einsteinem pravdu, a) je správně. Annas to sebrala ze špatného zdroje: „Jeder ist ein Genie! Aber wenn Du einen Fisch danach beurteilst, ob er auf einen Baum klettern kann, wird er sein ganzes Leben glauben, dass er dumm ist.”

https://www.google.com/…

Je to pravda. Když někdo chválí den před večerem, může mu to sice přinést zklamání a posměch, ale celkově to nebývá tak škodlivé, jako když haní čemu nerozumí. Víme přece, jak tuhý život pak mají pomluvy a předsudky. Vlastně to řekl i ten Einstein (cit č. 5): Je těžší rozbít předsudek než atom:

https://www.studienscheiss.de/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

EKSOT123,

napsala jsem " podle", tudíž nejde o přesnou citaci. Aby styliizace navazovala, převádím slova do jiné osoby.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 6118
Zlatý led 3236
Zlatý annas 2844
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý briketka10 2512
Zlatý Kepler 2495
Zlatý marci1 2099
Zlatý quentos 1791
Zlatý mosoj 1638
Zlatý iceT 1620

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.