Palpatine

Jsou dnešní Italové potomci starověkých Římanů?

Nejlepší odpověď
annas

"O Apeninském poloostrově se říká, že je historickou páteří Evropy. Vše proudilo „zdola“, z jihu, jenž je celá tisíciletí křižovatkou mnoha národů a civilizací. Ve své hmatatelné podobě zde zanechali nejvýraznější dědictví Starořekové, duchovní odkaz předaly indoevropské národy, v Kalábrii Sikulové a Oskové.

Zatímco Sikulové byli víc mořeplavci a obchodníci, Oskové se věnovali pastevectví a zemědělství. Když se na pobřeží usadili Starořekové, začali jim říkat Viteliové, což znamenalo lidé ze země býků a telat. Slovo „vitelo“ dodnes značí v italštině tele. Římané termín přejali a Země Viteliů se stala prvním názvem pro současnou Kalábrii. Později to byla Vitelia a nakonec Itálie.

Takže se vlastně jižané nestali Římany, ale pyšní Římané a později ještě pyšnější seveřané se stali Italy!

http://www.spi­rit.cz/index.php/64-titulni2/15942-zeme-v-niz-se-zrodil-nazev-italie

Starověký Řím představoval 12 – 15 % populace, dnes asi v prúměru 1 z 8 Italů je potomkem “Caesara”.

Naopak. Je třeba si uvědomit, že Římané rrozšířili i svou DNA přes Evropu a severní Afriku, dokonce v Číně jsou jejich potomci.

Jenže italský poloostrov je již dlouhou dobu osídlem etnickými skupinami – třeba tisíce otroků zde zůstaly, takže se nedá vysledovat potomky.

Protože jde o potomky Italiků, Ilyrů, Etrusků, Řeků, Germánů atd.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=he+descen­dants+of+the+Ro­mans&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

Nejde přece o jazyk, ale o to, zda jsou Italové potomky Římanů. Částečně.

Italické jazyky = mrtvé indoevropské jazyky na Appeninském poloostrově, nejznámnější je latina. . Z mluvené vulgární latiny, tj. z lidové latiny, nářečí v západní části římské říše, zhruba do 9. století, vznikaly románské jazyky. = novolatinské jazyky.

Další odpovědi
Kepler

Ano, je to románský a italický národ. Italský jazyk se rovněž vyvinul z latiny. Ovšem samotní Římané jsou výsledkem míšení různých etnik. Více zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Italov%C3%A9

Anikitos

Je to spíš taková směsice národů. Stejně je to se starými Řeky: s původníma Achajema, Íonama, Aiólama, Dórama aj. už nemají dnešní Řekové téměř nic společného… je to způsobeno tou dlouhou dobou, která uplynula a vše co se mezitím událo — stěhování národů (např. Slované, Keltové), nadvláda jiných kultur a říší (Byzanc, Osmané..).

Za tu dobu se toho hodně událo a přestěhovalo se (a smísilo) tolik lidí z různých národů a to obzvlášť v Římě a celé Itálii, která byla jedním z hlavních středisek dění celého středověku.