arygnoc

Jsou dnes děti vychovávany špatně?

Kdysi (i na dnes tz. hyperaktívní děti, což jsou podle mne všecky) platilo pár na zadek, na starší i pár facek a zabralo to skoro pokaždé, tudíž to považuji za správnou metodu, jak vysvětlit nevysvětlitelné.
Nemáte pocit, že dnes se to s výchovou jaksi přehání (i když nevím, jestli lze dnes mluvit o výchově)?

Nejlepší odpověď
Drap

Problém je hlavně v tom, že se dětem věnuje snad stále méně aktivně využitého času, jsou již odmala svým způsobem odtaženi od přirozeného běžného koloběhu života. Od útlého mládí odnaučujeme děti aktivně si hrát.

Další odpovědi
anonym

V tomhle asi nebudu až tak úplně souhlasit,dříve se nebraly děti ani s dyslexií,dys­grafií,možná někde ve městech,kde rodiče zašli na vyšetření,ale na vesnici se těm dětem šoupla vizitka třídního blboňě,který se nenaučil ani číst a psát.Hyperaktivní děti také nezasluhují na zadek,jsem pro přiměřenou výchovu,ne jak tehdy zamýšlela paní Džamila,ale trestat je,když si nezaslouží,to by mě mrzelo.

Zdroj: http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2006111721

hanulka11

Asi jsem patřila mezi ty hyperaktivní děti, protože nějakých pár na zadek nebo facka na mě nijak nepůsobilo.
S odstupem let se divím,že to naši tak vydrželi.
Když vidím dneska ty děti- je to stejné jen s tím rozdílem, že je nikdo netrestá/jak které/ jsou jistě i vyjímky. Ale myslím,že nějaké tresty nic moc nepomohou ,děti jsou pak ještě vzdorovitější.
Náš vnuk snad nikdy nedostal na zadek, stačí mu vysvětlit a pohoda.

Lolísek777

Doufám, že ne, protože mně je 13 a chovám se vždy způsobně , pozdravím a za všechno poděkuji ! Ve škole nemám horší známku, než za 2 a ani neznám nějakého vandala nebo narkomana. V naší škole se všichni chovají slušně.