Avatar uživatele
I_hate

Jsou digitální tlakoměry přibližně stejně spolehlivé, jako klasické rtuťové tlakoměry?

Jsou digitální tlakoměry, NA PAŽI, přibližně stejně spolehlivé a přesné, jako klasické rtuťové tlakoměry, používané v lékařských ordinacích?

Děkuji za váše názory a zkušenosti.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4004 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Elektronický tlakoměr může být stejně přesný jako rtuťový těsně po ocejchování. V provozu může nastat porucha mnoha součástek, které mohou mít vliv na přesnost, takže je to stejné, jako s jakýmkoli jiným měřicím přístrojem. Je potřeba ho pravidelně cejcovat. Protože přesnost rtuťového je daná fyzikálním principem, je vyloučené, ze by měřil nepřesně, pomineme-li posunutou stupnici.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gepik

Před časem mně to taky zajímalo a v několika zdrojích jsem našel, že velmi zkušená obsluha rtuťového dokáže být přesnější. Ale pro běžného uživatele je výhodnější elektronický.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Mám „domácí“ digitální tlakoměr a měla jsem ho v ordinaci lékařky, která mi nejdříve změřila tlak svým rtuťovým tlakoměrem a pak jsem se změřila já. Odchylka byla 5 stupňů, což je v pořádku, protože tlak průběžně trochu kolísá. Domácím elektronickým tlakoměrem se musíš měřit tak, že si ho připneš na zápěstí 1 cm od zápěstní kosti a dáš si při měření měřenou ruku dlaní nahoru mezi prsa ve výši srdce, pak je měření objektivní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek