Jsou daně podané elektronicky zpracovány rychleji a poslány na účet dřív než daně podané osobně na FÚ?

..

Nejlepší odpověď
ivzez

Myslím, že elektronické podání DP nemá na odeslání přeplatku vliv.
Eloktronicky je nutné DP doručit do 20. března, ale letos je termínem
splatnosti až 3. duben. Před tímto datem FÚ nic vracet nebude.

Ale můžete si zkusit na FÚ zavolat.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Je zcela jedno, zda jsou poslány elektronicky, poštou nebo osobně. Zákon hovoří jasně, že daňové přiznání se dává nejpozději do..... a teprve po této lhůtě počíná tzv. správní řízení, resp. daňové a poté lze vypořádat daňovou povinnost-tedy vyplatit případný přeplatek na dani.

anonym

Jasně, ale elektronicky se to má podat dřív než osobně, z toho nějak chápu že ty dřív podaný se asi zpracovávaj dřív než ty co se podaj později ne, celkově si myslim že elektronicky to na fú zpracujou rychleji, otázka je jestli i dřív přeplatek pošlou než u těch co to podali osobně