Anikitos

Jsou čokoláda a káva také drogami?

Taky jsou (mohou) být navyková a dočasně působí na činnost lidského mozku.

Nejlepší odpověď
Kepler

Dá se to tak říci. Čokoláda obsahuje méně nebo více kakaa. Čisté na drobno rozdrcené kakao se také dá používat jako droga. Kakao způsobuje vyplavení endorfinu, známého také jako hormon štěstí, díky vysokému obsahu hořčíku také uvolňuje svaly a konzumentům dodává energii až po několik hodin.
Káva zase obsahuje kofein, je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě, který se užíváním ve větším množství stává drogou.
(wiki)

Další odpovědi
orestez

Záleží na úhlu pohledu co je droga, jak toto označení kdo chápe, jak se označuje v právní legislativě. Mohou být drogami, ale bez závislosti a bez absťáku. Podobně jako práce.

Drap

Ani čokoláda ani káva se za drogy nepovažují, i když závislost na nich může lehce vzniknout. Mohou sice ve velkém množství uškodit zdraví, ovšem neovlivňují negativně naše myšlení a rozhodování.

Edison

Vzhledem k tomu, že se rozlišuje fyziologická a psychická závislost, může být drogou cokoli, co způsobuje jakýkoli druh příjemného pocitu, případně tlumí ty nepříjemné.

metro

Droga je vše, na čem si lze vytvořit závislost… takže (skoro) včechno…