Avatar uživatele
Rokio

Jsou chytřejší psi, nebo vlci?

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 253 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

vlci

http://texty.citanka.cz/…

Neřekl bych, kdo je chytřejší. Můžou mít jiné vlastnosti a schopnosti. Psů je taky víc ras a každá má též jiné vlastnosti (netýká se to jen podoby, výšky, síly,..). Různí psi jsou dobří v něčem jiném, od toho byli vyšlechtěni, jsou to slouhové a jsou takoví, jak si je vychováš. Poslouchají, dají se vycvičit na některé povely a druh aktivit. Nejsou moc samostatní (celkově), závislí na lidech (nikoli jen emocionálně).
Vlci jsou svobodní, mají lepší instinkty a některé schopnosti (které byly u psů potlačeny). Jsou lépe organizovaní, jako ve smečce, s řádem, určitým chodem. Vyrůstali spolu a sami za sebe, svobodně, poznávat svět, cestovat, něco dělat a do jisté míry se rozhodovat... Jako takoví jsou určitě zkušenější a dost možná tedy i chytřejší. Osvojené návyky a líp vycvičení schopnosti, díky tomu jak žijí a hlavně díky smečce.

Ale i podle studií a testů, které na nich vědci dělali, jsou chytřejší vlci:
https://www.livescience.com/…
https://animals.howstuffworks. com/…
https://www.sciencealert.com/…

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

jiná odpověď

Co to znamená chytřejší? Můžeš to nějak definovat na základě čeho se to má hodnotit? Jinak to neni možné provést. Vlci jsou zřejmě pohotovější v případě že mohou něčeho dosáhnout. Psi zase jsou zřejmě pohotovější, když vidí nějakou pro ě výhodnou věc několikrát. Nelze takto hodnotit. Všichni psi pocházejí převážně z vlka, tak je logické, že jsi jsou hodně podobní. Z vlka se ti ani výcvikem , popřípadě i křížením nepodaří zcela odstranit plachost, kterou zase psi po mnoha generacích křížení nemají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

jiná odpověď

Těžko to nějak zprůměrovat. Psi jsou o.k., hlavně kříženci.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rys95

psi

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata