annas

Jsou cesty Páně či osudu nevyzpytatelné, vedou-li všechny do Říma, byť někdo putuje v nosítkách, jiný jako jejich nosič?

Platí? “Daleká cesta má, marné volání" K. H. Mácha
--

https://pixaba­y.com/cs/na-noze-obuv-noha-oprava-dla%C5%BEba-484364/--

Nejlepší odpověď
ivzez

Cesty Páně i osudu jsou nevyzpytatelné.
Podle mne se ubírají jinudy než pozemské cesty.
Zacházku přes Řím bych nikomu nedoporučovala.
(K Bohu vede přímá cesta bez „prostředníků“.)

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že platí jen „cesty osudu jsou nevyzpytatelné“. Nikdy nevíme, kdy nás nějaké tornádo osudu popadne a kde přistaneme. Máme v moci jen malou část.

Drap

Ano. Je to samozřejmě vše v nadsázce, ale všechny cesty nás mohou dovést k vytouženému cíli. A právě díky tomu, že cesty Páně jsou nevyzpytatelné, tak tzen co nese ty nosítka se pod souhrou okolností může ocitnout v opačné situaci a je nesen.Pokud je nesen, tak je ta cesta samozřejmě pohodlnější. Ale pozor, platí to i naopak. Ten co je nesen, může se převážné vlastním přičiněním dostat do pozice nosiče a v takovém případě je potom cesta strastiplná a zdlouhavá.

hapiky

Cesta zdá se přímá člověku, avšak dokonání její jest cesta smrti. Cesty mohou býti nevyzpytatelné, avšak jejich konec je pro všechny stejný(stejně spravedlivý).

Mc Merkurion

… no, já mám vyzkoušený, že všechny neznámý cesty mne zavedly do p***e, takže jestli je Řím (a v tomto případě je myšlen Vatikán, jelikož všichni víme, že „všechny cesty vedou do Říma“ vzniklo před naším letopočtem /byly to první dlážděné silnice/ a to ještě nikdo o našem Pánu neměl ani potuchy, jelikož poletoval někde s holubama … nepleťme si s Bohem …) řiť, musím souhlasit, viz přiložená mapa: https://cesto­vani.idnes.cz/fo­to.aspx?r=kolem-sveta&c=A151225­_162515_kolem-sveta_hig&foto=HIG602949­_0RoadstoRome­.jpg

Mc Merkurion

… omlouvám se za to přirovnání, ale z Vatikánu, nikdy nic dobrého nevzešlo, což se o našem pozadí říct nedá …