Avatar uživatele

Jsou Češi zcela ovládnutí protiruskou propagandou?

1)V Moskvě je přehlídka armády, demonstrace síly, na Facebooku už všichni brečí jak je Rusko agresivní. Přitom, kdo demonstruje svou sílu ne na svém území, ale na území několika států? To nikdo nevidí.
2)Jediný náš pan prezident jede uctít památku obětí (podle mého názoru si jako jediný v celé EU zachoval čest), zbytek evropských politiků zůstává doma "kvůli Ukrajině". Jak NATO se svými stovkami základen pomohlo Ukrajině? Nikdo nehnul ani prstem.
3)Když v Rusku zavřou novináře, je to ve všech novinách, všude vidím "No jo Rusáci", ale když Britská armáda vytvoří celý pluk pro kontrolu sociálních sítí (cenzura proti-EU článků), tak o tom není nikde ani slovo?

Nejsem pro Rusko ani EU ani US, nejsem idiot abych jako každý říkal "No jo, rusáci/američani", nebudu házet miliony lidí házet do jednoho pytle, jak to spousta lidí ráda dělá. Nejsem z generace co zažila Rusy v ČR, nechci jejich činy nějak snižovat, jednu vzdálenější příbuznou i Rusáci znásilnili když tu byli před 60ti lety. Docela mi ale vadí, když někde řeknu, že se v Rusku něco dobrého stalo, a ze všech stran se na mě sesype jakej jsem Rusák a že to jsou jen prasata. :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Dlouhou dobu jsem byl proti SSSR, potažmo Rusku (naše okupace, učení ruštině ve škole).
Jenže od té doby co mám doma internet a mohu si zjišťovat informace jak o Rusku, tak o USA, tak se přikláním na ruskou stranu.
Ukažte mi (všichni co jsou proti Rusku), kolik Rusko od 2. světové války Rusko (SSSR) napadlo cizích států, kvůli tomu, že PRÝ mají na svém území jaderné zbraně.A teď to porovnejte s USA.Jenom od r. 2000 napadli Američané
2001 - Invaze do Afghánistánu.
2003 - Irák
2003 - Libérie
2003 - Sýrie.
2011 – Tunis.
2011 – Egypt.
2011 - Libye.
Více se dočtete na stránkách, kde byly tyto agrese Američanů.
Takže pokud (a jestli) se Rusko snaží Ukrajinu ovládnout, tak je to stále MINIMUM od toho co dělají Američané ve světě.Ti také NENECHAJÍ v jejich státech režimy (vlády), které je nechtějí podporovat a snaží se tam dosadit své lidi (rozuměj, lidi co s nimi sympatizují či jsou Američanama zkorumpovaní).

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ne nenechám,mám vlastní hlavu kterou se řídím.


Avatar uživatele
Zlatý

čiastočne.

nezabúdajte, že generácia, ktorá rusov vítala orgovánom (šeříkem, 1945) už pomaly neexistuje.

generácia, ktorá si pamätá rok 1968 (a potom) je stále nažive a fakticky ovplyvňovala/ovplyvňuje myslenie ďalších - i dnešných - generácií. a to je značne protiruské.

nepomáha tomu ani "buranstvo" ruského národa (resp. postsovietskych národov) a súčasná politika ruska vo svojej tzv. sfére vplyvu.

to je jedna časť protiruských nálad, historické pozadie.

v neposlednom rade tomu pomáhajú i médiá, najmä autori, ktorí oslobodenie československa interpretjú ako okupáciu, priste ignotanti histórie a - priznajme - i súčasnosti, tupci zaslepení konzumom.
súčasné média podľa mňa nie sú objektívne, tak isto, ako neboli objektívne do roku 1989.

či sa nám to páči alebo nie, realita je taká aká je, a v podvedomí ruských politikov stále existuje idea panslovanizmu.

takže áno, česi (a i slováci) sú masírovaní médiami a najmä prekrucovaním histórie.

či sú nimi ovládnutí, to už záleži na jednotlivých jedincoch.

;-Q


Avatar uživatele
Bronzový

Já nejsem, tak jako píše dědapetr, mám vlastní hlavu. A teď si představte, že takhle je to se vším. Lži se šíří o všech státech, které nesnáší naše vláda. Například Čína, KLDR, Irán, Sýrie. Na tyto státy na českých médiích neuvidíte jedinou pozitivní věc! A že jich je ..


Avatar uživatele
Zlatý

Veľká časť, ano.
ako už hovoril známy ríšsky minister propagandy J.G. , potrebujeme silné médiá, schopné stále opakovať naše názory a presvedčíme národ, aby našej pravde uveril.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ne, napr. ja jsem ovladnut protiruskymi fakty.
Doplňuji:
Dal jsem si tu práci a srovnal intervence a války USA a SSSR/Ruska, obojí jen nesporné (tj. ne pouze podpora) a bez mandátu OSN:

Války USA:
Kosovo (přesněji NATO)
Válka ve Vietnamu
Afghánistán (paralelně s ISAF, ale ta je s mandátem OSN)
Válka v Iráku

Intervence USA:
Grenada - dva měsíce
Panama - dva měsíce


Války SSSR/Ruska
Etiopsko-somálská válka
Afghánistán
První čečenská válka
Druhá čečenská válka
Ukrajina
za zmínku stojí i vpád do Polska bez vyhlášení války na začátku druhé světové války

Intervence SSSR/Ruska
Operace Dunaj
Gruzie

Vojenské akce v rámci stávající okupace území:
Maďarské povstání
Východoněmecké povstání
Poznaňské povstání


Avatar uživatele
Pokročilý

1) Přehlídka mi nevadí, možná se na ni na youtube i podívám. Ale Rusko demonstruje svoji sílu na území jiného suverréního státu.
2) Zeman to jako jediný řekl na rovinu, ale pojedou tam i zástupci Německa, Francie, Kypru, Slovenska,..a přitom sklidil Zeman takovou kritiku. Dle mě to je celkem trapas, jediný Zeman měl koule to říct. Merkelová pojede do Moskvy taky. A to Zemana zrovna nemusím.
3) Také zajímavé. Tuhle jsem si na youtube přidal do záložek video na youtube. Bylo o US army. Za 3 dny bylo vymazáno "z důvodu klamavých informací". Nevím co si o tom myslet.
Abych to zhrnul. Usa dělají po celém světě spoustu prasáren. Naproti tomu Rusko si za současný stav vztahů s EU a USA může samo a není v tom nevinně, jako se nám snaží nakecat diskutující na novinkách.


Avatar uživatele
Bronzový

Lahny:mám to podobné... Nemám rád rusko ani USA, ale kdyby šlo do tuhého jsem s ruskem. Rusko nemám rád ale USA vyloženě nenávidím. Hlavně mě baví jak se každý z ameriky prohlašuje za hrdého američana když jsou všichni jen náplava z evropy. Ale to jsem přešel k jinému tématu


Avatar uživatele
Pokročilý

ty jednoducháčci jó, ty věřej všemu co bylo v gazetě...gazeta napysala,tak je to pravda :-).
ty nejednoduchý né, s těma má propagandaministr problémy

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

Ad 1) kdo konkretne demonstruje silu na cizim uzemi?
Ad 2) Ukrajina neni v NATO, NATO nemuze zasahnout. Evropske zeme zavedly spoustu sankci, coz je v aktualni situaci jedine, co muzou bez mandatu OSN udelat. A jediny Zeman Rusko oficialne podporuje.
Ad 3) Nejde o cenzuru socialnich siti, jde o vytvareni dezinformacnich kampani.

Avatar uživatele
Zlatý

dědapetr

Prezident Zeman jel uctít památku padlých vojáků za druhé světové války.

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

Hrobů sovětských vojáků je po celé Evropě nepočítaně. Není kvůli tomu třeba podporovat režim, který nedávno anektoval území suverenního státu.

Avatar uživatele
Zlatý

led

Hrobů ametických vojáků je po celé Evropě nepočítaně. Není kvůli tomu třeba podporovat režim, který nedávno anektoval území suverenního státu.

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

Jaksi nechápu, co tím chceš říct.

Avatar uživatele
Zlatý

led

Skúste si pozrieť, kde všade ležia hroby amerických vojakov pri vojnách v záujme USA a nie v záujme svetového mieru (ako to s obľubou kamuflujú)

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

Bohužel, to je srovnání jablek s hruškami. Američtí vojáci bojovali jen za druhé světové války na nejvíce frontách. A o tom snad nikdo nepochybuje, že to byla obranná válka. Tím v žádném případě nechci snižovat důležitost vojáků ostatních zemí (a ani dehonestovat řadové německé, japonské, italské, maďarské, slovenské... vojáky).

Pokud mluvíme o tom, kolik kdo rozpoutal válek, pak musíme brát v úvahu mandát OSN. Ani USA nejsou v nejbližší historii bez viny. Ale dát seznam válek, kde se kdokoli účastnil z rozhodnutí OSN, to je nefér.

Avatar uživatele
Pokročilý

střevo

setapouch- vono je nefér, že CIA eště nikdy nic nepředpověděla správně (naschvál?), vo pádu berlínský zdi neměli tušení, vo tradecentru taky né,
vo dalších deseti průserech taky né, to je nefér

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

A tohle píšeš proč? O tomto přece nikdo nemluví. Proč se pokoušíš změnit téma?

Avatar uživatele
Zlatý

led

Hrobů amerických vojáků je po celé Evropě a také po celém světě, nepočítaně.

Avatar uživatele

anonym

A proč náš lid podporuje Američany, kteří válčí všude tam, kde (viz moji odpověď) si USMYSLÍ, že by mohly být jaderné zbraně a pčitom to není pravda?Kolik civilistů takto zabili zbytečně?

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

Tvá odpověď je sice správná, ale jedno v ní chybí: kolik intervencí USA proběhlo bez mandátu OSN? Pokud je to na základě rezoluce RB OSN, pak není fér to označovat za "jejich" válku.

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

A pokud je to narážka na "oficiální podporu", tak to se netýká pouze této návštěvy, ale je to dlouhodobou rétoriku a oficiálními stanovisky úřadu prezidenta.

Avatar uživatele
Zlatý

led

... a orálnymi stanoviskami médií.
Pretože to čo produkujú médiá nemožno inak nazvať.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4948
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2676
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2074
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.