Jsou Češi obézní, nebo chudí?

Nějak tomu nerozumím. Ve výtahu vyrobeném v roce 1979 je napsáno: nosnost 500 kg/6 osob = 83 kg, namísto ve výtahu z roku 2009 je napsáno: nosnost 1000kg/13 lidí= 76 kg! Tak proč se tvrdí, že český národ je největší obézní v Evropě? Nebo to blbě počítám?

Nejlepší odpověď
briketka10

Nevím, matika mi nikdy nešla, ale patřím k chudším

jsem štíhlá a znám bohatý a nenažraný asi tak 😁

Já nejsem nenažraná, ale když mám na něco chuť, tak
si to koupím, jenže jím stejně pořád jen brambory a občas
tu mou oblíbenou prorostlou krkovičku a stejně nepřiberu
nejím žádný pečivo, jestli to je tím ? Dělám si často mísu
zeleninovýho salátu ta se mi skoro nevejde do ledničky a
jím ji dva dny.

Tomu komu jsem dala paleček, tak ten mě pobavil 😁
A arygnoc má opět mé sympatie !

Další odpovědi
Quimby

Já sem bohužel nikde v cizině výtahem nejel, tak nevím jaké mají nálepky. Ovšem ty výtahy nejsou omezeny jen hmotností, ale také prostorem pro těch X lidí.
Navíc pochybuji, že si ti lidé zjištují, kolik váží průměrný člověk, aby pak napsali správná čísla na nálepku ve výtahu.
Takže z nálepky od výtahu vyvozovat obezitu jednotlivých národů je prostě nesmysl.

Drap

Když nebudeš poměřovat jen s výtahy, tak zjistíš, že někteří Češi jsou obezní a chudí zároveň

ivzez

Pěkná slovní hříčka (v kombinaci se slovenštinou)…

Já souhlasím s Geccem: Obezita často souvisí s chudobou.
Čím je kdo chudší, tím bývá obéznější – nemá na koupi kvalitních potravin
(kupuje „co nejvíce jídla“ za „co nejméně peněz“).

S výtahy ani s předpoklady výrobců výtahů to nesouvisí…

marci1

Češi jsou takoví i takoví. Raději je možná uveden menší počet lidí, ale výtahy mívají standardně naddimenzovanou nosnost. 🙂

gecco

Mám pocit, že čím je Čech chudší, tím je obéznější…
😉
Pokud jde o výtahy – projevuje se ´šetřílkovství´ – papírově jde o výtah pro 13 – ale fakticky se do něj vejde 10, pohodlně 7…

arygnoc

tabuliek si netreba všímať.
výťahy MUSIA pravidelne prechádzať revíziou (vraj už aj v číne).

technické normy zasa hovoria, že výťahy musia mať minimálne 2 laná, z ktorých KAŽDÉ musí uniesť plné zaťaženie – a to je 11násobok deklarovanej nosnosti.

čo sa týka obezity, vaša otázka nie je na mieste – česi sú proste bečky a chudí (a to isté platí o slovákoch [menej o slovenkách ako o češkách, čo sa týka bečiek]).
to nie je urážka, ale konštatovanie. (a jeden by povedal, že behaním po zľavách by mali byť štíhli, ale to platí asi iba pre väčšinu dôchodcov, ostatní si vozia zadky v meďouroch).

štíhle dámy a štíhli páni mi prepáčia.

😉

lexx

to si jde vysvětlit všelijak…kabina výtahu na 13 osob je rozměrnější a tedy i hmotnější, proto člověci musí vážit trochu méně aby to stroj (s jistou rezervou) utáhl

anonym

Češi jsou obézní i chudí.

annas

Ad ivzez – výraz chudý jako protiklad tlustému či obéznímu je i v češtině, nejen ve slovenštině.

Na Moravě se běžně používá, chudý = hubený, i když dnes je to již výraz nářeční.

Chudý = nemajetný, ale i hubený – chudý jako bič ´hubený…

ivzez

To je pravda, na Moravě jsem to také slyšela. Ale před takovou spoustou let, že už jsem to úplně zapomněla (skoro úplně, připomněla jste mi to). Díky. (Měla bych zase po letech podívat do Prostějova.)

annas

Do Prostějova jsem ráda jezdila, občas zajedu i v současnosti,. Ale mám to samozřejmě za humny na rozdíl od vás. Byl to Jihomoravský kraj, jiné zásobování než v Severomoravském kraji – do Prostějova jezdívalo např. pro maso hodně Olomoučanů – navíc výběr oděvů přímo v podnikové prodejně. Ale to už dávno neplatí … 🙂

Agneta

Jugar >>> jen místo toho „i“ má být „a“ > pak souhlas:DDD
Neboli jak už uvádí Gecco > :DDD(to ale samozřejmě neplatí pro každého že, někdo má sto kilo a není chudý…:DDD)