DoTazatel

Jsou čepy na mandlích důvodem k návštěvě lékaře?

Už je mám tak 2 roky.

Myslíte, že jsou (můžou být) čepy důvodem k vytrhnutí mandlí?

Nejlepší odpověď
annas

Co si myslím já, není rozhodující, protože nejsem lékař. Navíc u každého jedince to může být jinak, jsou různé přičíny původu.

Obraťte se na lékaře,. ten vám určitě řekne, jak je třeba postupovat dál.

Stejně radí odborník
"Čepy na mandlích vždy konzultujte s lékařem, který určí jejich příčinu i další léčbu.

Pokud jsou čepy projevem chronického zánětu mandlí, je obtížné se jich zbavit.

Doporučuje se kloktání heřmánku a zvýšená ústní hygiena."

Dočtte se víc v odkazu

https://www.mo­jezdravi.cz/priz­naky/cepy-na-mandlich-3077.html

Kloktání určitě neublíží, ale zřejmě to není dlouhodobé řešení.

Osobně na kloktátní upřednostňuji šalvěj. Zdá se mně, že je hojivější.