tendruhy

Jsou brambory zelenina?

Dobrý den, rád bych věděl jestli je to zelenina nebo luštěina nebo co vlastně. Díky předem

Nejlepší odpověď
Drap

Ovoce to taky nebude, do luštěniny to má daleko, takže je to zelenina. U nás zřejmě nejpoužívanější zelenina.

Další odpovědi
EKSOT123

Nevím, jestli existuje nějaká vyjímka, ale mohli bychom říct, že ovoce jsou plody. Brambory mají také plody, ale ty se nejí. (Máme sice také plodovou zeleninu, ale těžko hlíznaté ovoce)
Dále většinou bychom mohli říct, že ovoce má více jednoduché cukry, kdežto zelenina má hodně škrobu apod. Takže už 2:0, že je to zelenina.

Třetí návod poskytlo rádio Jerevan: rozvařit a když z toho vyjde kompot, bylo to ovoce, když polévka, byla to zelenina.

Ještě potvrdím Zjentka, že hlízy bramboru nejsou zdužnatělé kořeny jako u mrkve. Brambor má kořeny tenké. Jde o zdužnatělé stolóny, výrůstky na podzemní části stonku.

Edison

Je to buřt! No to je zase otázka… Jasně, že to je zelenina! Pokud to není jako příloha v podobě hranolků, opečenejch brambor, nebo ve formě brambůrek nebo chipsů k televizi…

Rokio

Ano, brambora je zelenina, ale jako jedna z mála zelenin není příliš zdravá.

Hufnágl

Ano, je to hlíznatá zelenina a díky za ni.

zjentek

Brambora (to, co z ní jíme) je kořenová hlíza.