annas

Jsou blogeři obrazem společnosti? Myslíte, že blogování je způsob, jak sdělovat myšlenky, názory a ovlivňovat čtenáře?

Při hledání na netu občas na některý blog narazím, třeba módní, reklamní blogy. Nečtu, jen zhlédnu. Často jsem překvapená úrovní.

Žádaný blog je např.Kafe a cigarko, který vytváří herečka Marie Doležalová.
http://www.ka­feacigarko.cz/
--

Často si říkám, zda

  1. je správné že blogeři kvůli upoutání pozornosti preferují bulvární nadpisy a bez ohledu na aktuálnosti ignorují pravopis a používají zvláštní slovník?
  2. jsou třeba pro politiky blogy významným prostředkem komunikace, zvláště v době předvolební?

Inspirovala mě otázka Rokia ""Myslíte si, že jsem dobrý bloger?" Jeho blog jsem nečetla, neposuzuji, jde mně opravdu jen o to, zda jsou blogy užitečné.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-jsem-dobry-bloger

--
Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/kalho­ty-d%C5%BE%C3%ADny-seznam-pap%C3%ADr-p%C3%ADsmo-1255847/

Nejlepší odpověď
ivzez

Blogů jsou stovky, ne-li tisíce, ale dobrých blogů,
blogů, na které se ráda vracím, je jako šafránu.

Většinou jde o odborně zaměřené blogy, ale pár jich čtu „jen“ pro radost.
Pro stejnou radost, kterou svým autorům přinášejí při psaní.

Bloger může používat nespisovné výrazy,
ale neměl by psát s chybami pravopisnými,
stylistickými ani odbornými.

Spousta blogerů – podobně jako Rokio – „klouže
po povrchu“. Píše o tom, co si myslí, že přitáhne
čtenáře, ale přitom jim o čtenáře vůbec nejde.

Ti, kdo píší „jen tak pro zábavu“, mají kolkrát mnohem více co říci,
než ti, kdo se zabývají společenskými tématy či otázkami.

Dobrému blogerovi klidně prominu nespisovný výraz,
pravopisnou chybu, někdy i jiný prohřešek. Je to u těch,
kteří mne „vtáhnou“ do svého světa, nabídnou mi pohled,
který mne zatím nenapadl, někteří i kousek sebe sama.

Podle mne už hlavní éra blogů pominula, dnes se
lidé častěji setkávají prostřednictvím sociálních sítí.
Ale v počátcích blogy plnily mj. i funkci setkávací.

Dnes mají blogy smysl spíše pro podnikatele, kteří
takto mohou představit sebe, zaměstnance, firmu i produkty.
Dobře vedené firemní blogy jsou jakousi třešničkou na dortu,
něčím, co firmy svým klientům nabízejí navíc.

______

Myslím, že už jsem částečně odpověděla.

(1)
Záleží na důvodu. Někdy je pro vše zmíněné důvod a blog
napsaný spisovně, bez chyb, … by působil „sterilně“.
Jindy na blogu není zajímavého nic → zaujmou jen ty chyby.

(2)
Napsala jsem sice, že podle mne mají blogy hlavní éru
za sebou, ale pořád mají dosti velký potenciál.
Závisí to hlavně na obsahu. Má-li politik co říci,
budou jej lidé rádi číst i dnes.

A pro politika je zase dobrá odezva v komentářích.

Blogy jsou jednou z forem komunikace a záleží
na každém autorovi, jestli a jaké si přivede čtenáře.

___

PS:
Rokio bloger není, a už vůbec ne dobrý
(viz ukázka pod jeho otázkou): https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-jsem-dobry-bloger

PS:
Škoda, že M. Doležalová končí…

Další odpovědi
Drap

Nejsem zřejmě ta pravá osoba na posouzení tohoto jevu. Přesto si myslím, že žádným obrazem takové aktivity nejsou a ani být nemohou. Osobně jsem doposud nenarazil na blog, který by mně opravdu zaujal. Možná je to spíše pro mladší generaci, ale i tak si myslím, že nijak podstatně nemůže oslovit větší část populace.
Co se týká úrovně jednotlivých blogů, snad ani nemá smyslu se nějak vyjadřovat.
1,Používání lákavých, a někdy i nepravdivých titulků, je zřejmě pouze snaha, jak marně zvětšit návštěvnost..
2, Ani v době předvolební to nemůže nijak zvláště ovlivnit.
Pokud vezmeme návštěvnost, tak myslím, že v našich podmínkách by 1000 lidí každý den, s tím, že by stejní lidé chodili jednou za týden, tak si myslím, že by měl být blog i obměňován/ nejpozději 1 x za týden/ a i kdyby všechny lidi oslovil, tak je to pouze 7 promile populace. A to vycházíme z ideálního, nereálného stavu.
Je to tak malé množství lidí, že to nemůže nic podstatného ovlivnit.

fcoop

Jedno ovlivňuje druhé.

Spousta lidí cítí nutkání vykřikovat své myšlenky formou blogu.
Někdy,jen někdy se v té hoře blbostí zablýskne osobnost.
Je to jako hledat na smeťáku něco,co by se dalo sníst.

zjentek

Určitě. Blogeři JSOU zjevným obrazem dnešní společnosti.