luckykubrt

Jsou blahořečení opravdu chudí duchem?

Aneb: „Co si myslíte o zákazu Erdogana vyučovat evoluci?“
http://www.re­flex.cz/clanek/ko­mentare/80750/er­dogan-nepochazi-z-opice-zakazal-ucit-darwina.html

Nejlepší odpověď
Drap

V písmu to je obráceně. chudí duchem budiž blahořečení. Pro opak neni žádné rozumné vysvětlení.
Co se výuky týká, je to věc Turecka a jejího vedení. Přece je to jen muslimská země Jiný kraj jiný mrav. Někde to platí již léta bez připomínek, proč se vzrušovat nad Tureckem. Daleko větším rizikem pro nás je přijmout Turecko do EU a umožnit jim volný pohyb po celé Evropě.

luckykubrt

Ono vyučovat o Alláhovi a Jehovovi je tak trochu rozdíl. Evoluce je pak pro úplné ateisty. Ale kdo jsou potom skutečně ti blahoslaveni v dnešní době, když i papež prohlásil: „Osobní vztah s Ježíšem je nebezpečný.“ ? Nad tím opravdu zůstává rozum stát. ☹

Roman71

Luckykubrte, divím se, že tě tento papežův výrok zaráží. Pro služebníky padlého anděla je nebezpečné mít osobní vztah s Božím Synem.

Zjevně mluvil z vlastní zkušenosti. :)

luckykubrt

No doteď se aspoň trochu hrálo na to, že katolická víra je svatá, že se jim ukazují Ježíš a Marie. Teď už je to přímo otevřené nepřátelství s Kristem. Jenže mně se pořád zdá, že se všechno opakuje pořád dokola. Jestli to není ten koloběh života takto nastavený, aby nebyli všichni jen Kristovy ovce. :O

Roman71

No, právě se se na to jen hrálo. Teď už to katolická církev nemůže skrývat. Jejich zázraky nejsou prokazatelné, a pokud ano, kdo ví, kdo se jim ve skutečnosti zjevil. I démoni na sebe berou podobu andělů světla. Ježíš a Marie se nikomu nezjevují, není k tomu žádný důvod (ani biblický).

Naštěstí to takto nastaveno není, jinak by z toho nebylo úniku a všechno snažení, včetně víry a naděje, by bylo marné. Blíží se předpovězený neodvratný konec falešného náboženství.