Usoman

Jsou Benešovy dekrety v rozporu s lidskými právy, svobodami a společností 21. století a měly by se zrušit?

Odpovědi
Frontinus

Jiný názor

Benešovy dekrety – tedy „dekrety prezidenta republiky“ – jsou soubor legislativních dokumentů upravujících fungování exilového „Československa“. Plošné zrušení těchto dekretů by znamenalo například to, že veškerý odboj by byl rázem protizákonný, veškeré finanční operace se státním majetkem vyvedeným z Protektorátu resp. Slovenského štátu by byly de facto krádeží resp. zpronevěrou, „váleční lékaři“ (nedostudovaní lékaři, kteří uprchli z Protektorátu a zrychleně dokončili své studium ve Velké Británii) by přišli o diplom, všichni zapojení do lidových soudů by se stali vrahy, mimořádné přísné tresty za drancování po osvobození by byly zrušeny, problémem by se stalo odvolání všech, kteří dělalil kariéru v Protektorátní politice, zpětně by se zrušila lékařská fakulta v Hradci Králové i v Plzni (vtip, ale i první krok k jejímu založení byl nikoliv zákon, ale prezidentský dekret), zrušila by se AMU (ta byle prezidentským dekretem skutečně zřízena), obnovily by se německé vysoké školy,..

nosoboy

Jiný názor