Avatar uživatele
Weroniq

jsou bagety považovány za nezdravé jídlo?

myslím tím obložené bagety třeba s kuřecím masem nebo šunkou, salámem, nějaký salát, dresing atd. je to považováno za stejně nezdravé jako fast foodové jídlo a častá konzumace není dobrá? co myslíte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, tom004, jana91 před 4460 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Moc neřeším jestli jsou zdravé nebo nezdravé.Beru to tak,že když mi něco chutná,tak je to pro mne zdravé.Takže je občas zakoupím a s chutí sním. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jana91

Pokud myslíte kvalitní bagety jako je např. Subway či další čerstvé bagety a ne ty mražené, tak mám za to, že zdravé jsou. S fast foodem jako je McDonald či KFC se to nedá srovnávat, ty jsou opravdu nezdravé. Sama si hlídám zdravou výživu a docela se o ni i zajímám, takže říkám, Subway a podobné je ok, navíc mi to stejně víc chutná:)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nevím, za co jsou povařovány, ale nic moc zdravého na nich nevidím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adula.57

nezdravé jsou s majonézou. Kdž tam máte šunku, zeleninu nebo dresing je to fajn a máte vystaráno se svačinou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Myslím, že na bagetách je nejnezdravější právě ta bageta – tedy bílý pečivo. Navíc po něm relativně brzy máš hlad. Takže když už, tak aspoň celozrnnou. Ale zase, ne všecko, co se jako celozrnný tváří, taky celozrnný je… nejlepší je udělat si ji doma, aspoň víš, cos tam dala. Šunka, kuře, sýr nebo troška dresinku není nic extra nezdravého.
Samozřejmě jednou za čas ani ta kupovaná bílá nevadí, ale pokud je to třeba každý den, není to asi úplně ideální. Měla jsem „bagetový období“ ve druháku na vysoké /začali nám je prodávat na vrátnici, byly relativně levný a neuvěřitelně mi chutnaly/ a po roce jsem usoudila, že to tak dál nejde. Celkem znatelně lezly do špeků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pokud je to denně na jídelníčku, tak je to velká chyba.
Pokud jednou za čas – tak tělo dá včas vědět, zda to bylo správní či špatné řešení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jedna bageta je „zdravá“.
Kilo baget je jedovaté !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

http://www.aha­online.cz/cla­nek/titulni-stranka/14035/sok-bageta-ma-soli-jako-7-baleni-bramburek.html

koupila bych si rohlík a obložila si ho sama tím co mám ráda, vyjde to levněji..
nebo bych jedla vlastnoručně uvařené jídlo u stolu místo kupované bagety nad klávesnicí..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Tento link si přečtěte a bagety z bílé mouky vám myslím přestanou tak chutnat. Takže raději je vyměňte za celozrnné

Zdroj: http://www.bio-life.cz/clanky/faq/kte­ra-mouka-je-tedy-zdrava.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Souhlasím s Janou91. Občas je lépe dát si kvalitní(!), čerstvou(!) celozrnnou bagetu, jejíž náplň je vlastně to samé co zdravý salát, než vynechat jídlo a pak doma večer vyrabovat lednici s paštikami a gulášem. Osobně to beru jako řešení v nouzi nebo spíš výletnické jídlo – na cesty občas dělám bagetky (ale i bagely) Caesar s grilovaným kuřetem nebo a la Caprese.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Považuje se bílé pečivo za nezdravé? Možná ne za přímo nezdravé, ale určitě ne za zdravé. Zdravé je celozrnné pečivo. A to bagety nejsou.
Pozor. Za celozrnné se často zaměňuje pečivo nazývané vícezrnné. Ale to je běžné pšeničnožitné pečivo z ne celozrnné mouky obohacené různými druhy semínek.
Pak také určitě nejsou zdravé majonézy a dresingy, které často v bagetách bývají.
Také asi nejsou moc zdravé smažené kousky kuřete, které se do baget dávají.
Pak zbývá již jen ta šunka, sýr atd.

Tak si odpověz sama.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek