Avatar uživatele
dudu

Jsou až na prvním místě prachy?

Před chvílí jsem se seznámil se stanoviskem pana kardinála Duky ke kauze odměn za práci lékařů:

Otázka redakce: církve jednaly s ministerstvem kultury a platy kněží jsou zmrazeny do roku 2014, i když jsou to vysokoškoláci a platy mají pod republikovým průměrem. Pro lékaře se ale našla miliarda a půl, neberete to jako políček od státu?
Odpověď: určitě nebudou mnozí spokojení s mou odpovědí, ale Kristus řekl: Zadarmo jste dostali, zadarmo dávejte. Náši práci nelze chápat tak, že já poskytuji službu a zákazník platí. Náš plat má vycházet z principu, že musím žít, musím topit a mám určité potřeby, ale neměli bychom se stavět do roviny s ostatními. Už jenom proto, že nezodpovídáme za rodinu a budoucnost našich vlastních dětí. Otec a matka musí k platu přistupovat jiným způsobem než my.

Porovnání stanoviska církve, která se stará o duši se stanoviskem lékařů pečujících o tělo, které vyjádřili prostřednictvím Lékařské komory a odborů, o lečems jednoznačně a opravdu mnoho vypovídá.
Pokud si navíc připomenu reakci lékařů z plzeňské fakultní nemocnice pak, vážení přátelé nemohu, než vzpomenout citát gen. Mandela z Černých baronů – „chce se mně zvracet“.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, GM před 4794 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Ale vůbec ne,ale zkuste to bez nich.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Rozhodně ne. Jsou už na startovní čáře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Myslím si a doufám,že p. kardinál opravdu věří tomu,co říká.Snad to tak alespoň z části je.
Kněží jsou také lidi,takže.......
Viz ty nechutné zrůdnosti,co se církev snaží zatlouct.
Gen.Mandela je na tom v podstatě dobře,jemu se jen chce.
Vztah mezi lékaři a pacienty je v hajzlu,připomeňte si jejich vtipný a trefný bonmot,který je na jejich černobílých pohřebně-záchranných vozech:
„NÁŠ EXODUS-VÁŠ EXITUS“

K popukání.

Prachy? O ty jde přece vždy až v první řadě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Prirodzene, v tomto prípade, najprv prachy. Pacient je prostriedok, ako ich získať. Znie to kruto, ale podľa reakcie plzeňských lekárov, je to pravda.

PS.
Čo potrebujem ako lekár:

študovať – 1 plat
jesť – 1 plat
obliekať sa – 1 plat
mať bývanie na úrovni – 1,5 platu
dopraviť sa, kam potrebujem – 1 plat
spoločensky žiť, reprezentovať – 1 plat

živiť rodinu – 1,5–2 platy

dohromady: 8– 8,5 celoštátneho priemerného platu

chcem snáď veľa? Tak, prečo mi závidíte a nechcete dať? A to si ešte nemôžem ani odložiť na starobu…

PS2
dúfam, že tento letmý prepočet neberiete vážne 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek