dudu

Jsou až na prvním místě prachy?

Před chvílí jsem se seznámil se stanoviskem pana kardinála Duky ke kauze odměn za práci lékařů:

Otázka redakce: církve jednaly s ministerstvem kultury a platy kněží jsou zmrazeny do roku 2014, i když jsou to vysokoškoláci a platy mají pod republikovým průměrem. Pro lékaře se ale našla miliarda a půl, neberete to jako políček od státu?
Odpověď: určitě nebudou mnozí spokojení s mou odpovědí, ale Kristus řekl: Zadarmo jste dostali, zadarmo dávejte. Náši práci nelze chápat tak, že já poskytuji službu a zákazník platí. Náš plat má vycházet z principu, že musím žít, musím topit a mám určité potřeby, ale neměli bychom se stavět do roviny s ostatními. Už jenom proto, že nezodpovídáme za rodinu a budoucnost našich vlastních dětí. Otec a matka musí k platu přistupovat jiným způsobem než my.

Porovnání stanoviska církve, která se stará o duši se stanoviskem lékařů pečujících o tělo, které vyjádřili prostřednictvím Lékařské komory a odborů, o lečems jednoznačně a opravdu mnoho vypovídá.
Pokud si navíc připomenu reakci lékařů z plzeňské fakultní nemocnice pak, vážení přátelé nemohu, než vzpomenout citát gen. Mandela z Černých baronů – „chce se mně zvracet“.

Nejlepší odpověď
tom004

Ale vůbec ne,ale zkuste to bez nich.

Další odpovědi
Děda Louda

Rozhodně ne. Jsou už na startovní čáře.

anonym

Myslím si a doufám,že p. kardinál opravdu věří tomu,co říká.Snad to tak alespoň z části je.
Kněží jsou také lidi,takže.......
Viz ty nechutné zrůdnosti,co se církev snaží zatlouct.
Gen.Mandela je na tom v podstatě dobře,jemu se jen chce.
Vztah mezi lékaři a pacienty je v hajzlu,připomeňte si jejich vtipný a trefný bonmot,který je na jejich černobílých pohřebně-záchranných vozech:
„NÁŠ EXODUS-VÁŠ EXITUS“

K popukání.

Prachy? O ty jde přece vždy až v první řadě.

led

Prirodzene, v tomto prípade, najprv prachy. Pacient je prostriedok, ako ich získať. Znie to kruto, ale podľa reakcie plzeňských lekárov, je to pravda.

PS.
Čo potrebujem ako lekár:

študovať – 1 plat
jesť – 1 plat
obliekať sa – 1 plat
mať bývanie na úrovni – 1,5 platu
dopraviť sa, kam potrebujem – 1 plat
spoločensky žiť, reprezentovať – 1 plat

živiť rodinu – 1,5–2 platy

dohromady: 8– 8,5 celoštátneho priemerného platu

chcem snáď veľa? Tak, prečo mi závidíte a nechcete dať? A to si ešte nemôžem ani odložiť na starobu…

PS2
dúfam, že tento letmý prepočet neberiete vážne 🙂