Avatar uživatele
SimcaKupkova

Jsou antiperspiranty rakovinotvorné?

Slyšela jsem že antiperspirant může způsobit rakovinu je to pravda nebo ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, hanny 2, Deli před 4695 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Přečti si toto – http://magazin­.libimseti.cz/li­festyle/1040-zabijeji-antiperspiranty-musime-se-bat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kocickaaa

není to zatím dokázáno jen se o tom spekuluje. Když se podíváte do složení většina deodorantů i antiperspirantů tam mají složku „aluminum (nebo aluminium) chlorohydrate“ česky hliník. Někdo říká, že když se to dostává do těla způsobuje to v podpaží třeba rakovinu prsa jakože to ucpává ty póry a pak se tam hromadí ty látky nebo co já vím. To jsem slyšela, ale upřímně tomu nevěřím. Sama to používám už přes pár let a většinou se i přes kvalitní antiperspirant člověk trochu potí takže podle mě je to v poho. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Souhlasím částečně s odpovědí, kde se píše o těch složkách antiperspirantů s názvem „aluminium…“.
Já osobně si myslím, že je něco na tom, že rakovinu prsu mají převážně ženy – ženy si holí podpaží (čímž naruší kůži) a pak přímo na tu oholenou kůži stříkají antiperspiranty. Do těla se tedy dostávají.
Lépe tedy používat deodoranty – určitě je to bezpečnější. Proč používat něco, co mi dost možná může ubližovat??? A pokud budu v letních parnech víc upocená, radši si dám nějakou tu sprchu přes den navíc…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek