SimcaKupkova

Jsou antiperspiranty rakovinotvorné?

Slyšela jsem že antiperspirant může způsobit rakovinu je to pravda nebo ne?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Přečti si toto – http://magazin­.libimseti.cz/li­festyle/1040-zabijeji-antiperspiranty-musime-se-bat

Další odpovědi
kocickaaa

není to zatím dokázáno jen se o tom spekuluje. Když se podíváte do složení většina deodorantů i antiperspirantů tam mají složku „aluminum (nebo aluminium) chlorohydrate“ česky hliník. Někdo říká, že když se to dostává do těla způsobuje to v podpaží třeba rakovinu prsa jakože to ucpává ty póry a pak se tam hromadí ty látky nebo co já vím. To jsem slyšela, ale upřímně tomu nevěřím. Sama to používám už přes pár let a většinou se i přes kvalitní antiperspirant člověk trochu potí takže podle mě je to v poho. :)

Deli

Souhlasím částečně s odpovědí, kde se píše o těch složkách antiperspirantů s názvem „aluminium…“.
Já osobně si myslím, že je něco na tom, že rakovinu prsu mají převážně ženy – ženy si holí podpaží (čímž naruší kůži) a pak přímo na tu oholenou kůži stříkají antiperspiranty. Do těla se tedy dostávají.
Lépe tedy používat deodoranty – určitě je to bezpečnější. Proč používat něco, co mi dost možná může ubližovat??? A pokud budu v letních parnech víc upocená, radši si dám nějakou tu sprchu přes den navíc…