vas999

Jsou anglická slova will a would odvozena od slovesa be?

Will se do češtiny obvykle překládá jako budu, would zase jako bych. Obojí jsou v češtině odvozena od být. Navíc minulý čas od že je was/were, takže tvarová podobnost by tu byla…

Nejlepší odpověď
quentos

Ne. Sloveso will (od něhož je odvozený tvar would) je pomocné sloveso, zatímco to be je plnovýznamové. Tudíž will v 99 % případů potřebuje další sloveso, aby vůbec dávalo smysl. To, že tomu tak je v češtině, neznamená, že tomu tak bude i v jiných jazycích.

Další odpovědi
Altair-AC

Mám pocit ,že sis sám odpověděl