dust8

Jsou 4 GB RAM dostačující pro Windows 10?

Nejlepší odpověď
Alesh

Ano, protože...

Paměť RAM 1 GB pro 32 bit verzi, 2GB pro 64-bit

Zdroj: https://www.cis­tepc.cz/windows-10-minimalni-pozadavky-na-system/

Další odpovědi
Kepler

Ano, protože...

Stačí i 2 GB, 1 GB je už málo.
https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/software/cla­nek/windows-si-uz-s-malym-diskem-nerozumi-40283046

led

Jiná odpověď

4GB RAM
Ano aj nie…
Ano – pre bežnú kancelársku prácu, pozeranie obrázkov a jednoduché grafické práce, behanie po internete, základné matematické výpočty, pozeranie filmov
Nie – pre tvorbu náročnej grafiky, filmov, animácií a hudby, zložitejšie matematické výpočty náročných pri technologických projektoch

Pri práci procesor výpočtové data, ktoré sa „nezmestia do RAM, priebežne ukladá na disk. Čím je RAM menšia tým viac musí "odbiehať od práce“ a ukladať priebežné data na disk a odoberať potrebné už uložené. Je to akoby ste v mikrokuchyni pri varení, každú chviľku odbiehali pre jednotlivé položky do špajze a momentálne nepotrebné tam odkladali a takto stále v kolobehu až kým nedovaríte. Ak máte dostatočnú RAM (veľkú odkladaciu dosku pri sporáku) môžte si tam všetko priebežne uložiť a bez námahy použiť. Dobrú chuť.

ivzez

Jiná odpověď

Podle mne záleží na tom, jaké aplikace (programy) budete chtít na PC s Windows 10 používat.

Mně Windows 10 Pro 32 bit celkem svižně běžela v notebooku s 2 GB RAM.
Ovšem nepoužívala jsem příliš náročné programy > nejnáročnější na paměť
byly Office 97 a Firefox.

Dochy

Jiná odpověď

Podle mně jsou 4 GB minimum. Jde to, ale dře to.

led

ivzez, office 97 veľkú RAM nepotrebovalo, išlo to aj na „sčote“. Len tie najnovšie verzie od sú „hladoši“ a pýtajú stále viac a viac pamäte. Väčší „žrút“ pamäte než Office97 je Firefox