Avatar uživatele
dust8

Jsou 4 GB RAM dostačující pro Windows 10?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 1275 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Ano, protože...

Paměť RAM 1 GB pro 32 bit verzi, 2GB pro 64-bit

Zdroj: https://www.cis­tepc.cz/windows-10-minimalni-pozadavky-na-system/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ano, protože...

Stačí i 2 GB, 1 GB je už málo.
https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/software/cla­nek/windows-si-uz-s-malym-diskem-nerozumi-40283046

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Jiná odpověď

4GB RAM
Ano aj nie…
Ano – pre bežnú kancelársku prácu, pozeranie obrázkov a jednoduché grafické práce, behanie po internete, základné matematické výpočty, pozeranie filmov
Nie – pre tvorbu náročnej grafiky, filmov, animácií a hudby, zložitejšie matematické výpočty náročných pri technologických projektoch

Pri práci procesor výpočtové data, ktoré sa „nezmestia do RAM, priebežne ukladá na disk. Čím je RAM menšia tým viac musí "odbiehať od práce“ a ukladať priebežné data na disk a odoberať potrebné už uložené. Je to akoby ste v mikrokuchyni pri varení, každú chviľku odbiehali pre jednotlivé položky do špajze a momentálne nepotrebné tam odkladali a takto stále v kolobehu až kým nedovaríte. Ak máte dostatočnú RAM (veľkú odkladaciu dosku pri sporáku) môžte si tam všetko priebežne uložiť a bez námahy použiť. Dobrú chuť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jiná odpověď

Podle mne záleží na tom, jaké aplikace (programy) budete chtít na PC s Windows 10 používat.

Mně Windows 10 Pro 32 bit celkem svižně běžela v notebooku s 2 GB RAM.
Ovšem nepoužívala jsem příliš náročné programy > nejnáročnější na paměť
byly Office 97 a Firefox.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jiná odpověď

Podle mně jsou 4 GB minimum. Jde to, ale dře to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

ivzez, office 97 veľkú RAM nepotrebovalo, išlo to aj na „sčote“. Len tie najnovšie verzie od sú „hladoši“ a pýtajú stále viac a viac pamäte. Väčší „žrút“ pamäte než Office97 je Firefox

před 1274 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet