annas

Jsou 3 způsoby, jak se naučit moudrosti: odraz je nejvyšší, imitace je nejjednodušší, , zkušenost je nejtrpčí? Platí?

Autorem je Konfucius
https://www.sto­ryboardthat.com/cs/bi­ography/konfu­cius

https://pixaba­y.com/cs/photos/kon­fucius-socha-%c4%8d%c3%adna-socha%c5%99st­v%c3%ad-1124608/

Odpovědi
Drap

Ano může to tak být, ale myslím, že i zde jsou vyjimky.

elkon

Komu není „shůry dáno“, tomu zkušenosti nepomohou, protože si s tím neporadí.

df

Sdělení prevlečené do otázky.

annas

df

Ptám se, zda platí slova, která vyslovil moudrý učenec Konfucius.
Takže jste měl doplnit, zda podle Vašeho názoru platí, nebo neplatí slova, na která jsem se ptala. Jde o otázku zjištovací.

IO první věta má na konci otaznoík, takže je třeba jio vyslovit jinak než větu oznamovací, u ní intonace klesá, zatímco, končí-li věta ? intonace na konci stoupá, takže je třeba i sledovat, jakým známenkem věta končí.

zjentek

Elkon, zkušenosti mohou být trpké navzdory tomu, že i s nimi si člověk neporadí, víš ty? Ale proč ti to píši když pragmatik bez emocí stejně nedokáže cítit a tudíž ani správně chápat nepsané pod textem… Řečnická otázka.