Kelt

Jsou tyto situace s pravidly, nebo ne?

Jde mi o lední hokej.
Přihrávka rukou, je v tom nějaké omezení? MOhu hodit puk na libovolnou vzdálenost? Asi ne, protože rukou nesmím vsítit branku.
Může hráč nosit puk na hokejce, nebo musí být puk pořád na ledu? Hráč si umístí puk na hokejku a pak obloukem dopadne puk do branky, platí takový gól?
Hokej je rychlá hra, tak by to dotyčný zřejmě nestihnul, ale v případěa, že budou hrát proti sobě soupeři rozdílných kvalit. Tak díky za odpovědi.

Odpovědi
Quimby

Pokud vím, tak si hozením puku nemůže hráč dostat do lepší pozice. Tedy si ho může hodit pouze někam pod sebe/ k hokejce. Nemůže si ho přehodit například přes obránce.
Myslím, že ho může zvednout, ale nesmí hrát vysokou holí. Navíc to není moc výhodné, protivníkovi stači do hokejky drcnout nebo rovnou do hráče a pochybuji, že puk na hokejce udrží.Navíc se s tím nedá moc obehrávat.
Gol by měl platit, dělá se to například při kličce za brankou, že si ho přizvedneš a dáš ho do růžku.

cochee

Přihrávka rukou: hráč obecně smí hrát rukou, i „volejbalově,“ ale pokud se takto hraného puku dotkne jako první spoluhráč, je hra přerušena pro přihrávku rukou. Pokud se puku dotkne jako první soupeř anebo tentýž hráč, který rukou hrál, hra pokračuje bez přerušení. Není dovoleno při hraní rukou sevřít touš v dlani (toto, jak při zápasech pozoruju, rozhodčí zas tak moc přísně neposuzují). Rukou nelze vsítit branku. Nejsem si jistý, jestli přihrávka rukou platí i pro brankáře (když chytí střelu a pouští ji ihned spoluhráči, aby rozhodčí nepřerušil hru). Přímo k otázce: puk samozřejmě nelze HODIT, pouze odpálit rukou, protože pro hození pukem by bylo třeba jej chytit do ruky a to je viz výše sevření kotouče.

Hráč může puk nosit na hokejce, ale věř tomu, že by s ním daleko nedojel, proto hráči tuto techniku nepoužívají. Hráč může nabrat puk na „lopatu“ a dát takto gól, mistrně to z našich uměl zpoza branky „Růža,“ taky Ujča to párkrát udělal. Výjimkou je samostatný nájezd, toto provedení bylo nějakou nepříliš starou novelou pravidel zakázáno.