hapiky

Jsme stále ještě ve stádiu utahování opasků, nebo už nastala doba hojnosti?

Jistý pacient žádal u lékaře vyšetření očí. Na otázku lékaře proč řekl, že denně slyší od politiků, jak se u nás lidé mají krásně, ale on nic nevidí!

Nejlepší odpověď
Drap

U každého jedince to je jinak.. Někdo nestačí povolovat, jiný nestačí přitahovat.

Další odpovědi
Kepler

Rozdíly mezi lidmi vždycky byly (i za socialismu) a vždycky budou. Ale když se to vezme do průměru, je posledních pár let stále líp. Vadí mi , že bohatí se stávají ještě bohatší, chudí jsou ještě chudší a že zvolna mizí střední třída. Přitom právě střední třída je motorem společnosti.

Hlada

Jsem přesvědčený o tom, že u nás nikdy nebylo tolik hojnosti a nikdy jsme se neměli tak dobře, jako nyní. Kdo to nevidí, má oční vadu nebo poruchu paměti.

Klaproth

Krize se stále prohlubuje. Minulý týden jsem jel do Litvínova, na plotě tamní chemičky jsou v délce stovek metrů inzeráty: „Příjmeme, nabízíme, hledáme…“

led

Klaproth píše „Krize se stále prohlubuje.“ s touto vetou súhlasím. Všimnite si, že mnohým už opasok na opásanie nestačí, také dĺžky sa možno ani nevyrábajú a preto by radšej mali prejsť na „traky“. Kríza zdravia sa prehlbuje využívaním výdobytkov techniky a potravinárstva. Hlada tvrdí: „Jsem přesvědčený o tom, že u nás nikdy nebylo tolik hojnosti a nikdy jsme se neměli tak dobře, jako nyní. Kdo to nevidí, má oční vadu nebo poruchu paměti.“ má pravdu, platí to ale len pre niektorých a to pomaly a isto zväčšuje rozdiel v životnej úrovni a rozkol medzi tými, čo si tú hojnosť môžu dopriať a tými, ktorí sa k nej nemajú ako dostať.
Na druhej strane, mnohí si uťahujú si opasok na čoraz viac zväčšujúcich sa nohavíc, aj keď ich veľkosť sa nemení.

Ak neveríte porovnajte si len veci verejne známe: platy v štátnej a vo verejnej správe, ale nie tých, čo skresľujú priemer nadmernými príjmami, ale tými, bez ktorých sa žiadna štátna a verejná správa nezaobíde, ktorí dostávajú plat niekde v blízkosti minimálnej mzdy.

Kryšpín

Těžko říci, možná by poradil ex president Ing, Prof. Václav Klaus, jinak též zástupce neviditelné ruky trhu, náborové akce uděláme na pět minut tmu, když budou milionáři bude bohatej stát a.p..
Ovšem americký průzkum o Česku po 27 letech budování kapitalismu, došel k závěru na jaře roku 2017, – Česko je stále rozvojová země.
Ale s ohledem na přebytek potravin, počet supermarkétů, hromady odpadů, krásných dam, které svoje těla vylepšují od vnad z PVC, percingů, úprav i spodních části těl, někdy zmalovaných jak kraslice, dále u každé druhé chalupy dvě tři čtyřkolové plechovice, počet huličů, alkoholiků a 4,5 milionů exekucí, nemůže jít již o utahování opasků.