Tvidynka

Jsme rodiče na dálku co máme dělat?

Dobrý den ,moc prosím o radu v naši situaci.
Máme s přítelem vztah na dálku,problém je v tom že máme dítě(4.r) a zasahuje nás to jako rodinu.(Přítel není Bio.otec takže zatim neni uveden v r.l) nýbrž se o malou dokáže postarat dokonale až na to že se společně jako rodina vídáme jen v neděli.Já jsem u mých rodičů s malou a on zase u svých rodičů.On práci má(tak 12000kč) a já za boha nemůžu najít žádnou práci.Tudíž o nějakém společném žití dokonce i vlevném podnájmu si můžem jen nechat snít?žádat o městský byt je asi zbytečné?.Vím že by stačilo abych si našla práci ale v našem kraji je to těžké dělala bych klidně i uklízečku cokoliv ale není ani to.Prosím nenapadá vás něco jak to vyřešit?Nebo prostě čekat a bydlet u rodiču jako do ted?

Nejlepší odpověď
anonym

V první řadě si podejte žádost o byt na bytový odbor Vašeho nebo přítelova úřadu. (Případně na oba.) S prací to je dnes oprtavdu velká bída, tak nebuďte zbytečně nešťastná, že se Vám nedaří nějakou si sehnat. Přítelův plat není sice také z těch nejvyšších, ale s Vašimi přídavky na dítě a alimenty od pokrevního otce to bude dělat přece jenom částku na skromné vyžití.
Snažte se vycházet z toho, co máte jisté, to je práce přítele, od toho plánujte další aktivity. Nepropadejte panice, všechno se jednou zlepší. Ekonomové už hlásají hospodářsky lepší období (snad se nepletou), takže se konečně s recesí vyrovnáme a bude lépe. Potom by mělo být i více možností výdělku.