hapiky

Jsme původem odjinud?

Žádné zvíře či živočich není životně závislý na lidské populaci a také lidé nejsou životně závislí na jiných tvorech. Buď nás příroda opomněla, nebo jsme byli na Zemi „implantováni“? Nebo něco jiného?
Většina zvířat a živočichů je součástí nějakého potravinového řetězce.

Nejlepší odpověď
autacek

Ale my jsme též součástí potravinového řetězce, byť na jeho vrcholu. Ostatně, nakonec tě stejně sežerou brouci.

Další odpovědi
annas

https://www.for­bes.com/sites/a­lexberezow/2013/12/­03/humans-arent-at-the-top-of-the-food-chain/?sh=7e40f­749386d

https://www.smit­hsonianmag.com/sci­ence-nature/where-do-humans-really-rank-on-the-food-chain-180948053/

Nejsem původem odjinud, jsme součástí potravinového řetězce-

Ale bohužel jako lidé nejsme na vrcholu potravinového řetězce, jen jsme považováni za ty nahoře přesto, že většina stravy člověka se skládá z organismů poblíž dolního konce potravinového řetězce,

Ve skutečnosti nejsme zdaleka nahoře. Ekologové řadí druhy podle jejich stravy pomocí metrické soustavy zvané trofická úroveň.

Rostliny, které si produkují vlastní potravu, dostávají hodnotu 1.
Býložravci, kteří žerou pouze rostliny, jsou zařazeni do 2.
Nejtvrdší dravci milující maso, jako jsou kosatky, jsou hodnoceni na 5,5.

Na základě stravy mají lidé skóre 2,21 – zhruba stejné jako sardel nebo prase.

Potvrzuje to zdravý rozum i nálezy: Jsme všežravci, konzumujeme směs rostlin a zvířat, ale ne tolik jako dravci, kteří konzumují pouze maso.

Lidské potravinové řetězce se třemi organismy

Většina lidských potravinových řetězců má pouze tři organismy, protože lidé obecně nejí masožravce. I když existují výjimky, zejména u mořských šelem, většina lidské potravy je rostlinná nebo je založena na konzumaci býložravců.

Například maso je hlavní skupinou potravin pro člověka. Maso je obvykle hovězí, kuřecí, krůtí nebo vepřové. Všechna tato zvířata jsou primárně býložravá, i když jsou prasata všežravci, jsou pro lidskou spotřebu krmena převážně rostlinným materiálem.

Výsledkem je, že lidský potravinový řetězec – tři organismy – rostliny,, býložravce a lidský spotřebitel.

U potravin získaných z moře mohou být lidské potravní řetězce komplikovanější. Jednoduchý lidský potravinový řetězec se třemi organismy je tvořen řasami jako producentem, krevetami jako primárním spotřebitelem a lidmi jako sekundárními spotřebiteli.

Delší potravinový řetězec spočívá v tom, že lidé jedí tuňáky, kteří jedí jiné ryby, které zase mohou jíst menší ryby, dokud nejmenší ryby nebudou jíst řasy,

Zatímco lidé jsou všežravci, potravní řetězce, které zahrnují zvířata, jsou většinou tvořeny třemi organismy s delšími potravinovými řetězci.

atd.

Co je trofická úroveň

Trofická úroveň označuje hladinu nebo pozici v potravinovém řetězci , potravinové síti nebo ekologické pyramidě . Je obsazena skupinou organismů, které mají podobný režim stravy.
https://www.en­viwiki.cz/wiki/Tro­fick%C3%A1_struk­tura
-
Další trofickou úrovní jsou tzv. „dekompostéři“ – „rozkladači“.

Jsou „poslední trofickou úrovní“ v některých hierarchiích, protože se živí vším (National Geographic). Podle přísné definice trofické úrovně by však byli primárními spotřebiteli, protože konzumují zdroj „vyprodukovaný“ přírodními cykly, jako jsou např. rostliny.

Rozkladače tvoří (houby, bakterie a bezobratlí – červi a hmyz). Jsou to všechno živé věci, které získávají energii tím, že jí mrtvá zvířata a rostliny a rozkládají odpady jiných zvířat.

Kompostovatelný nebo biologicky rozložitelný odpad je odpad z kdysi živých organismů, který lze rozložit a recyklovat .

V našich domovech můžeme recyklovat potravinový odpad na použitelné živiny pomocí červů jako rozkladačů.

Rozkladače se také používají v průmyslových aplikacích, jako je čištění ropných skvrn.

Pokud organismus skutečně nenapadne, neútočí nebo jinak nezpůsobí smrt jiného zdroje trofické úrovně, nelze skutečně předpokládat, že tuto formu spotřebuje. Konzumuje něco jiného než původní stvoření. "

Viz následující diagram.

https://socra­tic.org/questi­ons/what-trophic-levels-do-decomposers-feed-on-1
https://www.sci­enceworld.ca/re­source/decompo­sers/

autacek nemá pravdu, nejsme na vrcholu potravinového řetězce, ale to zde přece vůbec nevadí.

aliendrone

Někteří očividně ZCELA JISTĚ! Kupříkladu Její Excelence, nejkrásnější z poupátek PEKELNÉ zahrádky je jasně nepozemského původu, Kepler s podezřele velkými (nejspíše mimozemskými) znalostmi lihokvasné lučby je v důvodném podezření a ani Dochyho s jeho neuvěřitelným harémem sexuálních otrokyň nelze (jakožto nemuslimáka) spolehlivě vyloučit. :)

A to nepočítám tak excentrické typy jako zjentek (s jeho oblibou v kategorii HMYZ!) a další exoty se zálibami ve slonicích zmítajících se u pole dancingové tyče, od smítek bebíčkáře v xichtě, či chaotiků na přechodu pro chodce a mohl bych pokračovat DÁLE… ;) :)

Jak vidíš, tak přinejmenším POLOVINA zdejších uživatelů stojí (ve smyslu té otázky) za ZAMYŠLENÍ. ;) :D :D

Schluker

Lide jsou taky soucasti potravinoveho retezce. V podstate stoji na jeho vrcholu. Ikdyz treba v Africe obcas nejake zvire stoji vys. Je mnoho zvirat, ktera take stoji na vrcholu, takze uz jen podle toho se da usuzovat, ze sem tak nejak patrime..

led

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše napísal John Gray. Kto chce vedieť viac, môže si to tam prečítať.

Malá poznámka k závistlivému a dokázateľnému mimozemšťanovi, skrývajúceho sa pod menom „aliendrone“. Jeho tvrdenia v odpovedi na vašu otázku odporujú vedeckému poznaniu a Biblii.

1 – Peklo, definované vo svätých knihách, je totiž výslovne pozemského pôvodu. Ale to skutočné peklo nájdete v rôznych oblastiach Zeme. Takže rodákov tejto krásnej planéty nemožno upodozrievať z mimozemského pôvodu.
2 – proti jeho tvrdeniu stojí v zmeske odpovedí na vašu otázku aj vedecké pojednanie v odpovedi usilovnej propagátorky internetovej dokumentácie annas.
3 – rozhodnutie Vedeckého kolégia medzigalaktickej komisie pre určenie pôvodu Človeka je: „Človek je dieťa Zeme“. Teda ako taký, je to Pozemšťan, nech je kdekoľvek na šírych pláňach Kozmu.
Čo Hviezdny tulák a bezdomovec aliendrone o sebe nemôže povedať.

Kepler

Já mám jedno hrozivé tušení, a sice, že jsme opravdu původem ze ze Země. Existuje sice stará teorie panspermie, která oživuje vesmír, ale ta vznik života jen odkládá do přihrádky „odloženo“ . Součástí potravinářského řetězce jsme i my, i když jako tvor zdánlivě nejúspěšnější. Mám jenom obavy, aby život nebyl exportován právě ze Země. Podle Stanislava Lema tady kdysi přistála mimozemská loď, na rozpálenou skáíu vylilila své fermentované splašky a tu srajdu zamíchali pohrabáčem doprava. Od té doby máme všichni pravotočivé DNA.

Kelt

Koloběh, potravinový řetězec – ano, jsme součástí nějakého cyklu. Jíme jablko a kdysi někoho pohřbili a pak tam vysadili strom a kořeny dosáhli k tomu tělu a pak tam byla jablka, takže ten člověk se přeměnil na jablko. V zemi se všichni rozloží a pak se z toho něco získá – palivo, surovina a pod. A zda tam bylo zvíře, člověk, je vedlejší.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Aliendrone: To je teda pěkné panoptikum.

aliendrone

Ametyst>>> JJ, jistě jste si všimla, že ze slušivou skromností sobě vlastní jsem vynechal sám sebe. ;) :D :D

led

vážený aliendrone je až príliš skromný… prečo asi? To naozaj nechce byť vystavený vo vlastnom Panoptiku?

aliendrone

led>>> Ó skvostná převzácná nádobo (plná hříchů), to je z mé strany jen PRAKTICKÉ jednání. Kdybyste už konečně uznala a přijala fakt, že jsem (mimo jiné) NEJKRÁSNĚJŠÍ aliendrone, bylo by Vám to ihned jasné. Pokud bych se veřejně vystavil, VŠICHNI by se do mě okamžitě zamilovali, což bych ještě udýchal v případě žen, ale CHLAPŮ?!? No uznejte… ;) :D :D