aliendrone

Jsme opravdu tak šetrný a spořivý národ?

„Dobrá hospodyňka i pro pírko přes plot skočí!“ se tvrdí v klasickém díle Boženy Němcové. Jsme tedy TAK dobří hospodáři, že za iPhone nebo Conversky (to je retroverze klasických bolševických „plátěnek“, za totality nošených jen těmi, kdo se chtěli dokonale společensky znemožnit, dnes je to prozměnu „IN“) uděláme cokoliv? https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/ocko­vani-mohou-soutezit-o-iphone-ci-tenisky-laka-babis-do-novych-center-40365887 ;) :)

Nevypovídá tato loterie něco o tom, co si naši představitelé myslí o inteligenci svých voličů (popřípadě že si o ní nedělají iluze)?
Myslíte, že jejich odhad je SPRÁVNÝ a že taková „štědrá pobídka“ zafunguje? A není NÁHODOU vláda tak „marnotratná“, protože dobře ví, že ti, kteří by na takovou „pobídku“ pozitivně reagovali, jsou již dávno očkovaní? ;) :D :D
BTW – v Polsku se dává 1 000 000 zlotých nebo auto, jsou Poláci „nešetrní rozmařilci“? ;) :)

Obrázek z https://www.wa­llpaperinhd.net

Nejlepší odpověď
hapiky

Češi mají stále v krvi požadavek: Hodně muziky za málo peněz.

Další odpovědi
Hlada

Nevidím v tom nic špatného. Nabídka je zacílená na snadno zmanipulovatelné lidi. Racionálně smýšlející člověk ji nevyužije, protože už je očkovaný.

Ametyst

V zemi, kdy se kupuje čínská kvalita za evropské ceny, se není čemu divit. Ostatně Češi nevěří nikomu a ničemu, protože vždycky někdo větší je odrbe. Samozřejmě pro jejich dobro.:-))

Kepler

Kupovat si naději nemá smysl. Na místě je, když si dobrý, ekologicky smýšlející hospodář, donese své hovno dom a využije ho k produkci biopotravin.

zjentek

Česi především nemají z čeho šetřit, natož pak spořit (sci-fi). Proto budou rádi soutěžit o cokoliv, třeba nezdravý silikonový hrníček anebo i o tlačenku (příznivci hradu).

@hlada: Chceš říct, že všichni, kteří se mezi námi pohybují v lakýrkách či tesilkách, jsou již bezpochyby přeočkováni? Hmm, má to něco do sebe…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Hlady, omyl. Veľa ľudí nie je zaočkovaných práve preto , že sú „Racionálně smýšlející člověk“. Jednoducho preto, že „propagačným rečiam a uvádzaným číslam“ v médiách neveria.

Pepa25

led – tak to by mě docela zajímalo, čemu podle vás ti racionálně smýšlejícíc lidé věří, když ne faktům?

led

Papa25 Skúste sa, prosím, ešte raz zamyslieť nad mojimi slovami. Možno pochopíte.