annas

Jsme opravdu světoví?

Jaký je rozdíl mezi skutečnými hodnotami ve světovém mařítku a falešnou „světovostí“?

Nejlepší odpověď
dudu

V něčem jsme celý svět, resp. EU dokonce předběhli. Před časem byla ČR kritizována za specifická řešení romské otázky, a ejhle jaké kroky nyní podniká Francie, připravuje Itálie atd. A co se bude dít až v březnu příštího roku Bulharsko a Rumunsko vstoupí do Schengenu, lze zatím jen odhadovat.

Další odpovědi
Bumbes

Jak v čem.
Například naše vědecké objevy, literatura i film, vědecké i ideologické názory, politické zřízení A HLAVNĚ PLATY zákonodárců a manažerů jsou určitě světové.
Narozdíl od životní úrovně a platů většiny občanů naší republiky, které jsou pouze „ČESKÉ!“, našimi politiky vytržené z kontextu světovosti.
Hlavně, že má plná koryta naše vládnoucí sebranka, ostatní mohou na „světovost“ jen donekonečna trpělivě čekat…

anonym

Není mi jasné,co to je skutečná hodnota ve světovém měřítku.
Takové kontaktní čočky? Třeba.
To má určitě svět. význam. Ale historie o kont. č. – ta stojí za vyprávění.
Je toho víc.
Zajímavější možná je,jak se potácíme od zdi ke zdi.Stále,a jak se zdá,rádi.
Jedna strana mince – vyčůraní,proh­naní,blabla -známe to nazpaměť.
2. str. ta pověst o „Zlatých ručičkách“.
Samozřejmě- jedno nevylučuje druhé.
Jsme malý národ,žijící na specifickém místě,s dějinami,za které si úplně nemůžeme.
A každý národ má svého Wichterleho.

anonym

Svetovi-historie ,falesna svetovost-minulost se snoubi s pritomnosti a zapomeni v budoucnosti-temno.

pondělí

v tomto je důležité jaký patrioti jsme my sami,
Amaričani,třeba nejsou nic moc,ale jejich patriotizmus sice hraničí až s namyšleností,ale jsou na SEBE HRDÍ.
a to je pro identitu národa to nejdůležitější
a není v tom faleš ,jsou sami sebou,

BIGFOOT

vy annas určitě světová nejste a ani nevím co tady opruzujete.BIGFOOT