Jsme IN, co to znamená přesněji?

Vím, že to znamená něco v tom stylu „Jsme dobrý“ nebo tak, zajímalo by mě odkud to slovo přesněji pochází a co přesněji znamená, zda se nemýlím. Děkuji předem..

Nejlepší odpověď
iceT

Být „in“ (v)je opakem být „out“(venku)
tedy být in neznamená jen „jsme dobrý“,myslím že jde i o oblíbenost ve společnosti,módu a podobně.
http://proby.blog­.cz/1102/co-je-to-byt-in

Další odpovědi
ke4n

odkud ‚in‘ pochází? je to anglická předložka
být in znamená doslova ‚být uvnitř‘, zapadat do nějaké skupiny, do proudu

Doplňuji:
nn pochází to z angličtiny jako jazyka internetu!

žádný germanismus, němčina je totiž už out :P

petra15

Pochazi to ze vsech germanskych jazyku.....je to germanismus–nejen nemecky…
(slo by dobre do me nedavne ot. o anglicismech)
Doplňuji:
co znamena „in“ vi snad kazdy vul (jako ke4n, a ten je na to pysny, ze to vi–a prave tak on tu ot. taky pochopil–jako pravy vul…), nebo se pletu ? ke4n, tvoje vzdelani je nedostatecne a ucastnit se tady mezi vzdelanymi lidmi nemuzes… jen tvoje vulgarita te uz predvadi dost…

ke4n

petra15, moje odpověď, narozdíl od té tvojí, vulgární nebyla

annas

Ad ke4n – je třeba znát původ, že se užívá víc angličtina je jiná věc. Ale rakta jsou fakt.

Petra15 má pravdu.
anglické in pochází ze starogermánského , gótského in. Ověřené v etymoloickém slovníku.

ke4n

annas, pleteš se, IN v tom významu na který se ptal tazatel, nemá se starogermánštinou ani gótštinou nic společného
takový význam v té době slovo IN rozhodně nemělo, ten vznikl až v poměrně nedávno, a vyvinul se z angl.významu slova in

to že anglické in pochází ze starogermánštiny nebo gótštiny je úplně irelevantní, spousta slov má totiž několik významů, a tazatel se ptal na JEDEN KONKRÉTNÍ VÝZNAM slova in, a ten nemá se starogermánštinou ani gótštinou nic společného

ono někdy nestačí jen listovat v etymologickém slovníku, je třeba zapojit rozum

petra15

ke4n
znas pojem „vlastniho golu“?
tvoje „vysvetlovani“ IN je uplne pohadkove....., do ktere tridy chodis ?( nebo do ktere hospody?)