ratjfwemtrlk

Je v níže uvedeném případě správně tvar jsi, nebo si?

Kdyby ses koukla na to video co točila, pochopila by jsi že to ona je. jak to má být napsané? prosím rychle, děkuju.

Nejlepší odpověď
quentos

Ani jedno. Správně je pochopila BYS. Nejde o žádný zkrácený tvar, nýbrž pozůstatek ze staročeského aoristu (ustrnulý tvar).
Kulpix nemá pravdu, „by jsi“ je špatně. Viz příručka Ústavu pro jazyk český http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=b%C3­%BDt&dotaz=bys&as­cii=0#bref6

Kulpix: to vypadáte stejně – umazal jste chybnou část své odpovědi, tím jste si nepomoh…

Další odpovědi
Kulpix

…》pochopila BYS, že…

Sakra zase nastejno teď vypadam jak blbec.