Avatar uživatele
anonym

Jsem zmaten...

Podle novinek ze dne 15-3-10 je cituji 'Nejbezpečnější webový prohlížeč nový Internet Explorer, jak prokázaly testy.
Podle testů nezávislé organizace NSS Labs je Internet Explorer 8 nejbezpečnějším webovým prohlížečem. Ocenění získal především proto, že bez jakýchkoliv dalších bezpečnostních nástrojů dokáže zastavit téměř třikrát tolik škodlivých programů než jeho nejbližší konkurence.'
-
Jenže asi před měsícem se na novinkách psalo, že IE je nejhorší, nejpomalejší, nebezpečný a bůhví co ještě. Prosím vás o názor.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4535 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Toruk

Nejsem si jistý nezávislostí té organizace NSS Labs. Naopak si myslím, že IE je (pro nedostatečnou imunitu- opakovaně předváděnou) nebezpečný.
IE už dávno nepoužívám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Blecha

pracuji ve firmě, kde se vytváří stránky každý den.
Postup je následující: stránka se udělá podle norem a standardů, otestuje se třeba v Mozzile. A potom se "optimalizuje" pro MS IE, aby to vypadalo slušně i v něm, tedy se používají různé hacky a postupy, jak obejít jeho nedostatky. Vzhledem k tomu, že musíme podporovat také IE verze 6, která se v mnoha firmách stále ještě používá, je to dost peklo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

Chyba IE je v jeho jádře. Statisticky IE je nejpoužívanější prohlížeč, ale jen kvůli tomu, že ho používají lidé staršího věku, protože jsou na něj už zvyklí. Ovšem co já znám lidi okolo 16-20 let, jediné co slyším je Firefox nebo Opera. Čili za takových 10-15 let bude IE na prahu vyhynutí. Budoucnost je jádro Gecko... Jedna věc je bezpečnost, ale ta druhá funkčnost. Internet Explorer zobrazí 70% stránek chybně. Pokud tomu stále lidé co používájí IE nevěří, rád během několika minut předložím obrázky různých webů v IE a Firefoxu. Jestli pak ti lidé řeknou, že zůstanou i tak u IE, pravděpodobně nejsou normální. Jo a ještě závěrem, to, že je nejvíce bezpečný možná znamená to, že podporuje málo add-ons :D

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet