VP77

Jsem závislý na alkoholu? Je mi 41 let, jsem dobře zajištěn, doma v normálním spokojenem manzelstvi, v práci tak vše ok.

Zhruba jednou až dvakrát do měsíce jdu s kamarády na pivo, fotbal atd.Cely zivot se potykam s tím, ze to temer vždy dopadne tak, že skončím totálně pod parou a nikdy si nic nepamatuji. Pijí všichni, ale já asi nejvíc. Neumim přestat v určitou dobu. Spíš nejsem toho schopen a ani nechci. Mezi těmito exesi nepiju alkohol temer vůbec. Doma sam nikdy. Když přijde návštěva, třeba na grilovani dam si jedno dvě pivka max. Mam hodnou zenu, ktera alkohol nepije temer vubec. Pochazim z rodiny, kde se alkohol nepil. Mam strach a nevím co s tim. Nechci jít dětem špatným příkladem. Na to je mám moc rád. Manželka mi neumí pomoct. Teoreticky vím přesně, že nemohu začít pít vůbec protože už to nezastavim, tedy v té hospodě. Nechci přijít o kamarády a chci s nimi do té hospody jít, ale nemám sílu si to pivo nedat. Po pivu přichází na řadu panáky a konec je opět stejný- těžká opilost, kdy si nic nepamatuji, zvracím a jsem velmi odporný. Nemám problém, že bych byl potom agresivní ve smyslu, že bych někoho fyzicky napadl, to se nikdy nestalo, ale začínám být velmi vulgární, hlučný a asi dost nesnesitelný. Kamarádům je to jedno protože oni mají také upito i když buď víc vydrží, nebo ne tolik. Ale doma kdyz me treba prinesou je všechno špatně. Děti si toho samozřejmě druhý den všímnou, že mám kocovinu a není mi dobře. Pokud je pracovní den nejdu do práce, což si můžu většinou dovolit, protože jsem majitelem soukromé společnosti která je již nastavena a mé jednodenní výpadky nemají zadny vliv na chod. Jak z toho ven, prosím poraďte mi, děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Tak je dobře, že si to uvědomuješ, včetně okolností, které k těm stavům vedou. To je dobrý základ. Další dobrý moment je ten, že jsi odhodlán s tím vůbec neco dělat. To je opravdu dobré. Bohužel my Ti tady moc asi neporadíme. Co tak nějak funguje, pokud vím, je vyvarovat se faktorům, které to spouštějí, tedy ta hospoda, nebo kamarádi. A to je velký problém, protože chápu, že v zásadě ani o jedno nechceš přijít.

Snad by odborník mohl najít nějaké jiné řešení.

Další odpovědi
iceT

Podle mě nejsi úplně závislý, akorát nemáš brzdy a jsi jak urvaný z řetězu. Nauč se říkat ne na panáčkování, a když už jdeš na pivo, pij jenom pivo, panáky jsou zabiják, proto je ti pak tak špatně, že nemůžeš ani do práce. A až budeš starší, budeš alkohol a následnou kocovinu snášet ještě hůř. A nebo nikam nechoď a věnuj se raději ženě a dětem, oni budou určitě rádi.

Kepler

Alkoholikem se nestává nikdo, kdo se občas zhuláká jako carský důstojník. To bychom měli vládu ze samých alkoholiků, až na nemocné výjimky. Alkoholikem se stává ten, kdo začíná pít pravidelně a potřebuje to. Zpočátku to bývají třeba dvě pivka denně a pak je z toho nenápadně flaška lihoviny. Taky denně. Ale ty už tak zranitelná věková skupina nejsi. Puberťáci se stanou alkoholiky během pár měsíců. Ještě nejsi ztracen, asi bys měl přemýšlet proč si občas vypiješ a tu příčinu nějak řešit. Někdy to chce radikální řez.

Alesh

Podle definic doktorů je alkoholik i ten, co si dá denně jedno pivo. Pak věř doktorům. 🙂
Hele, tak jako jak se to vezme. Četnost 2× do měsíce je úplně v pohodě, podle mě je normální chodit i třeba jednou týdně a ničemu to nevadí.
Že se vožereš jako prase už tak v pořádku není, je to přinejmenším zvláštní, že nemáš tu míru v tvým věku. Jako takhle laicky bych tipoval, že alkoholik nejsi, ale máš dobré předpoklady se jím stát. Není varianta jít chalstat, ale nedávat si panáky? Nebo si dávat nějaký ty Berentzeny či jinou takovou žbrďolu? Podle se sejmeš tím, že to přepálíš s tím tvrdým chlastem, čili nějak bych se ho snažil eliminovat.