Jsem závislá, můžu si adoptovat dítě?

Dobrý den.Chtěla a chci s manželem adoptovat dítě, i větší.Bohužel, nechci se omlouvat, jedno dítě mi zemřelo a jedno mám velmi ale velmi postižené, vytvořila jsem si závislost na diazepamu, byla jsem 3 týdny na detoxifikaci v léčebně, ale dobrovolně. Nyní beru jen antidepresiva, jsem ok, studuji vš, pracuji.Starám se o postiženou holčičku. Mám šanci ?Jsem též ze špatné rodiny, otec alkoholik.

Nejlepší odpověď
Elk

Tohle je pro Vás velmi! těžká situace. Přemýšlel jsem, jak bych Vám odpověděl a neublížil ni slůvkem.
Zřejmě pro adopci své důvody jistě máte. Nevím z čeho pramení. Jestli je to z pocitu nenaplněného plnohodnotného rodičovství, touhy pomoct svému dítěti, aby mělo sourozence a lépe zvládalo situaci nebo touha si něco sám v sobě vynyhadit, neoznám.
Jestli máte postiženou dcerku a sama jste měla psychické problémy, v žádném případě bych to neviděl kladně a určitě bych si minimálně dal určitý časový limit, kdy si můžu tuto otázku znova položit.
Nejde totiž o to, že Vy a partner CHCETE adoptovat dítě, ale když to nevýjde…?
Co na to to dítě?

Další odpovědi
irij

Nechci říct Ne. Budete to ale mít hodně těžké.