spawenick

jsem z gymnázia na Slovensku a chtěl bych přestoupit na gymnázium do Českých Budějovic do 4. ročníku. Dá se přestoupit?

jsem z gymnázia na Slovensku a chtěl bych přestoupit na gymnázium do Českých Budějovic do 4. ročníku. Dá se přestoupit? Bylo by to možné? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
anonym

Teoreticky to možné je – ale v praxi bude výrazně jednodušší dodělat gymnázium v Bratislavě – musela bys totiž udělat rozdílové zkoušky z jazyka českého – a pokud je rozdílný rozsah učiva v dalších předmětech, pak i z ostatních předmětů.

ivzez

Kontaktujte ředitele budějovického gymnázia a zeptejte se přímo jeho.
Podle mne bude záležet hlavně na úrovni znalosti češtiny,
za necelý rok byste nedohnal předchozí více než 3 roky
a pravděpodobně byste ani nezvládl maturitu z češtiny.

Není ale vyloučeno, že by Vás budějovické gymnázium mohlo přijmout
do nižšího (druhého nebo třetího) ročníku.