jsem vybodovaný

chci se zeptat,jsem vybodovaný,co se mi stane jetli pojedu na silnici na elektrokoloběž­ce?hrozí mi nějaký postih?

Nejlepší odpověď
standa

Záleží o jaký TYP vozítka se bude jednat, protože pokud se jedná o vozítka, kde výrobce přikládá stanovisko Ministerstva dopravy, že se jedná o kolo, koloběžku s přídavnám motorkem, tak je to ok, ALE jsou ´vozítka´, která do této ´cyklistické´ skupiny nepatří a pak už je to jako u skútru, motorky ap.

V tom druhém případě se pak dopustíte trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a přestupku ´jízdy bez řidičského oprávnění´.

Na celé věci je určitě velmi problematické, jak by se prokazovala ta ´homologace´ přímo při kontrole policii. Tvrďte, že to na čem jedete je pouhé elektroKOLO a že máte doma papíry, které to potvrzují…